WhatsApp birtakım aygıtlara takviyesini sonlandırıyor

Mortician

Active member
WhatsApp birtakım aygıtlara takviyesini sonlandırıyor
WhatsApp artık biroldukça kullanıcı için var iseyılan iletileşme uygulaması haline geldi. Ama geçtiğimiz devirlerde sunduğu kullanıcı mukavelesi kullanıcıları uygulamadan soğutmuştu. Tüm bu boykot niteliğindeki geri çekilme, WhatsApp’ın geri adım atmasına niye olmuştu. bir daha de WhatsApp dünya üstündeki biroldukça akıllı telefonda bulunan iletileşme uygulaması. WhatsApp’ın yaptığı yeni bir duyuru uygulamanın birtakım aygıtlarda artık desteklenmeyeceğini belirtiyor.

WhatsApp makul Android ve iOS sürümlerini desteklemeyecek

Uygulamanın desteklemeyeceği aygıtlar içinde direkt işletim sisteminin sürümü yer alıyor. Şayet işletim sistemi sürümü belirlenenin altındaysa WhatsApp’a elveda diyebilirsiniz. WhatsApp aşağıdaki ihtiyaçları karşılayan Android aygıtları desteklemeye devam edecek.

• Android 4.1 yahut daha yeni bir işletim sistemi yüklü telefonlar
  • Doğrulama süreci sırasında SMS yahut arama alabilen Android telefonlar
Şirket, etkin SIM karta sahip Android tabletler için sonlu takviye sunuyor. Sırf Wi-Fi bulunan aygıtları ise desteklemiyor. Ayrıyeten rastgele bir Wi-Fi ağının kapsama alanında değilseniz, ileti alabilmeniz için taşınabilir dataya de sahip olmanız gerekiyor.

1 Kasım 2021‘den itibaren WhatsApp, Android 4.0.4 yahut daha eski Android sürümlerini desteklemeyecek. Bu tarihtilk evvel sohbet geçmişinizin yedeklenmesi tavsiye ediliyor.

iPhone tarafında ise WhatsApp sizden, iOS 10 yahut daha yeni bir iOS sürümüne sahip olmanızı istiyor. Ayrıyeten en yeterli uygulama tecrübesi için telefonunuzun desteklediği en şimdiki sürüme geçmenizi öneriyor.

Şirket, Jailbreak uygulanmış yahut hiç bir operatör tarifesiyle alınmamış aygıtların kullanmasını kısıtlamadığını açıklıyor. Lakin, bu değişiklikler aygıtların fonksiyonelliğini etkileyebildiği için, iPhone işletim sisteminin değiştirilmiş sürümlerini kullanan aygıtlar için takviye sunulmuyor.