Uğur Dündar: “Fenerbahçe, terör örgütü FETÖ’yü alaşağı etmiştir”

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lider Adayı Uğur Dündar, “FETÖ, devleti ve rejimi ele geçirmek üzere son ataklarını yaparken onu al aşağı edip, elden gitmek üzere olan memleketi kurtaran harika bir güç Fenerbahçe” dedi.

Fenerbahçe’de nisan ayında gerçekleşecek olan Yüksek Divan Heyeti Başkanlık seçimleri için aday olduğunu açıklayan Uğur Dündar bir basın toplantısı düzenledi. Yarım asrı aşkın bir müddetdir bu mecrada olduğunu tabir eden Dündar, “Bu müddette yalnızca sizin gerçekleri öğrenme hakkınız için uğraş verdim. Sizin dışınızda, bu hakkın haricinde kalan hiç bir gücün önünde eğilip bükülmedim. niye Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Başkanlığı’na aday oldum? Ben 3 Mayıs’ta 115. yaşını gururla kutlayacağımız kulübümüzün 78 yıllık epeyce sıkı bir taraftarıyım. Fenerbahçelilik bize Kuvay-i Milliye’den bu yana babadan oğula geçen hayli kıymetli bir mirastır.”

‘FENERBAHÇE CUMHURİYETİ’NİN SENATOSU’

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti kulübümüzün en yüksek rütbeli, Fenerbahçe’yi yakından tanıyan akil insanların müşavere ortamı. Bir bakıma Fenerbahçe Cumhuriyeti’nin senatosu. Bu epey değerli organın gereğince fonksiyonel ve ehil çalıştığını söylemek mümkün değil. Fenerbahçe Kulübü ulu ve destansı tarihiyle bir epeyce branşta muvaffakiyetten muvaffakiyete koşan atletleriyle, gruplarıyla, taraftarlarıyla ve idari takımlarıyla hayal edebildiğimizin hayli ötesinde bir potansiyele sahip. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü. FETÖ, devleti ve rejimi ele geçirmek üzere son atılımlarını yaparken onu al aşağı edip, elden gitmek üzere olan memleketi kurtaran süper bir güç Fenerbahçe. Bundan daha ötesi var mı? bu biçimdesi bir destanı diğer bir sivil toplum kuruluşu yazabilir mi? Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti! Yaşasın Fenerbahçe!”

‘yeniden BİR BÜTÜN OLMALIYIZ’

”3 Temmuz 2011’de yekvücut olup o terör örgütüne karşı dimdik duran güç bugün farklı portre çiziyor. Dışarıya vermemiz gereken arbedeyi içeride birbirimize karşı veriyoruz. Bizler yine bir ve bütün olmalıyız. Ayrışmayı değil bir ortada olmayı desteklemeliyiz. Birbirimize omuz ve güç vermeliyiz. Muvaffakiyetin birimizin zaferin hepimizin olduğunu unutmamalıyız. Bu niçinle bir defa daha bütün gücümle haykırıyorum: Yaşasın birlik ve bütünlük ortasındaki Fenerbahçe!” dedi.