Türk şirketten ‘Elektronik’ atak

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin birinci yerli bilgisayar markalarından Aidata, üretimindeki yerlilik oranını arttırmak için harekete geçti. İş ortaklarını İstanbul’daki üretim merkezlerinde ağırlayan Aidata Bilişim’in Genel Müdürü Mustafa Emek, şirketin makro stratejileri ile ilgili bilgiler paylaştı.

Mustafa Emek, “1989’dan bu yana faaliyette olan Aidata ile artık daha fazla katma kıymet yaratmak istiyoruz. Bu kapsamda Aidata Ar-Ge Merkezi’nin temelini attık ve 2023 yılı 4. çeyreğinde faaliyete başlayacağız. Devreye alacağımız Ar-Ge Merkezimizde geliştirilecek yenilikçi eserlerimizi 2024 yılı itibariyle kullanıcılarımızın beğenisine sunmayı planlıyoruz. Teknoloji üreten ve ürettiği teknoloji ile bölüme taraf veren bir şirket olma yolunda adım adım ilerliyoruz.” diye konuştu.

1989 yılında Boğaziçi Bilgisayar bünyesinde kurulan Aidata Bilişim, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de dağıtım yapan iş ortaklarının yöneticilerini ağırladı. Aidata’nın yeni eserleri ve gelecek amaçlarının paylaşıldığı görüşmede, Aidata’nın yatırım planları da masaya yatırıldı. Aidata olarak iş ortaklarıyla bir ortada olmaktan dolayı gururlu olduklarını lisana getiren, Aidata Bilişim Genel Müdürü Mustafa Emek, Aidata’nın Türkiye’nin yerli teknoloji markası olduğunu tabir etti.

Yaklaşık 34 yıldır dalda faaliyet gösterdiklerini lisana getiren Mustafa Emek, “Biz Türkiye’nin birinci yerli bilgisayar markasıyız. Markamızın ardında 140 yıldır endüstrici olan Tecde Group var. Buradan aldığımız güçle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şirketimiz 2010’dan bu yana da kurumsal firmalara yönelik tahliller üretiyor. Kurumsal tarafta devasa yükseklikte bir kalite beklentisi var. Bu kalite beklentisi, kusursuz bir operasyonu yürütmeyi gerektiriyor. Biz de müşteri beklentileri doğrultusunda kusursuza yakın bir üretim, satış ve satış daha sonrası hizmet süreci kurgulayıp şartsız müşteri memnuniyeti oluşturmayı hedefliyoruz. Eser gamımızda yer alan Masaüstü, Küçük, Tümleşik ve Dizüstü Bilgisayarlar, Monitörler, Tabletler ve Etkileşimli Tahtalar ile kurumsal firmalara tahliller üretiyoruz.” dedi.

KATMA BEDEL YARATMAK İSTİYORUZ

Artık Aidata olarak ülke iktisadı için daha fazla katma paha yaratmak istediklerinin altını çizen Mustafa Emek, “Şirketimizin İdare Konseyi Lideri Abdullah Tecdelioğlu’nun ‘bu ülke için üreteceğiz, bu ülke için katma paha yaratacağız’ mottosu doğrultusunda, ürünlerimizdeki yerlilik oranını arttırarak teknoloji tüketen bir kimlikten teknoloji üreten bir kimliğe bürüneceğiz. Bu kapsamda eser gamımızda yer alan tüm mamüllerin endüstriyel dizaynlarını özgünleştirerek yurt ortasında ve yerli iş ortaklarımız ile üreteceğiz. Ayrıyeten Ar-Ge Merkezimizde eserlerimizde kullanacağımız elektronik kartların dizayn ve yazılımlarını geliştireceğiz. Tüm bu faaliyetler sonuçları itibariyle ülkemiz için katma paha oluşturacak. Aidata olarak fark yaratmak istiyor ve teknoloji üreten bir şirket olma yolunda adım adım ilerliyoruz.” diye konuştu.

Yatırım tavsiyesi içermez.