Pep Guardiola’dan ulusal kadro hocalarına: Beni aramasınlar

Atletizm

Global Mod
Global Mod
İngiltere Premier Lig’de şampiyonluk gayreti veren Manchester City, Dünya Kupası öncesi son lig maçında yıldız oyuncularını dinlendirmeyecek.

City Teknik Yöneticisi Pep Guardiola, Ethiad Stadı’nda oynayacakları Brentford maçında, Katar’daki Dünya Kupası’na gidecek oyuncuları dinlendirme fikrini reddetti.

Maç öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan İspanyol futbolcu, “Kesinlikle ulusal kadrolar için oyuncuları dinlendirmeyeceğiz” dedi:

“Bu hususta hiç bir ulusal grup hocasından telefon almadım. Gerek de yok. Beni aramamalarını tavsiye ederim.”

“YÜZDE 100 BAĞLILIK VAR”

Kadrosundaki biroldukca oyuncunun Dünya Kupası’na gidecek bulunmasına karşın lig maçının konsantrasyonunda sorun yaşamadıklarını lisana getiren Guardiola, şöyleki konuştu:

“Şu ana kadar gördüklerim, yapmaları gereken şeylere %100 bağlılık. Son maç, birçok oyuncu maçın çabucak akabinde ulusal ekibe gidecek. Toplanıyorlar ve bu tehlikeli bir şey.”

“BURADAKİ ŞEYİ DİĞER YERDE BULMAM ZOR”

Öte yandan, dönem sonunda Manchester City ile mukavelesinin bitecek bulunmasına değinen Guardiola, “Burada bir yönetici olarak sahip olduğum şeyi öbür yerde bulmak sıkıntı. Uzun müddet yönetici olmak için takviyeye gereksiniminiz var. Sonuçlar buna yardımcı olduğunu inkar edemem. Bu dünyada sizi kovuyorlar, kovuyorlar.” dedi.