Paola Egonu isyan etti! ‘Canımı yakıyor’ diyerek ulusal kadroya orta vermek istediğini deklare etti

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Avrupa voleybolunun yeni yıldızı olarak görülen Nijerya asıllı İtalyan Paola Egonu’nun ABD ile oynadıkları Dünya Şampiyonası maçı daha sonrasında menajerine kaygı yandığı manzaraların ortaya çıkması ülke ve Avrupa voleybolunda büyük yankı uyandırdı.

İtalyan ulusal voleybolcu Paola Egonu, ulusal gruba orta vermek istediğini söylemiş oldu.

İtalyan spor basınında çıkan haberlerde, İtalya’nın 2022 Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda İtalya’nın ABD’yi 3-0 yenerek, şampiyonada üçüncü olduğu maçın akabinde yıldız oyuncunun açıklamaları ülkede gündem oldu.

Egonu’nun bilhassa İtalya’nın yarı finalde Brezilya’ya 3-1 yenildiği maçın akabinde aldığı tenkitlere işaret ederek, ABD maçı sonunda menajerine, “Yeter artık. Bana niye İtalyan olduğumu dahi sordular. Artık yoruldum. Ulusal gruba devam edecek miyim bilmiyorum.” tabirleriyle sıkıntı yandığı imgeler basına yansıdı.

Egonu’nun bu kelamları, “milli ekibi büsbütün bırakacağı” halinde yorumlanması sebebiyle ülkede şok tesiri yarattı.

“SALDIRIYA UĞRAMAK CANIMI YAKIYOR”

Paola Egonu, ondan sonrasında bu açıklamasının sorulması üzerine İtalyan Skysport kanalına yaptığı açıklamada da “Her seferinde amaca konup, taarruza uğramak canımı yakıyor zira ben yüreğimi koydum ve asla hürmette kusur etmedim. Ulusal kadro için değerli bir referans noktası mıyım? Umarım öyledir lakin biraz dinlenmeye gereksinimim var. Özgür bir yaz geçirmek istiyorum. Benim niye İtalyan olduğumu soran insanları okumak beni güldürüyor ve niye bu biçimde insanları temsil ettiğimi kendime soruyorum.” sözleriyle reaksiyon gösterdi.

MENAJERİ AÇIKLIK GETİRDİ

Egonu’nun menajeri Marco Reguzzoni de yıldız oyuncunun, maç sonunda yaşadığı hayal kırıklığının tesiriyle bu biçimde bir çıkış yaptığını, kendisine yönelik tenkitlerden ötürü yorgun olduğunu ve “sadece bir mola” vermek istediğini belirterek, Egonu’nun kelamlarına açıklık getirdi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Paola Egonu ve Monica De Gennaro, ABD’yi mağlup edip kazandıkları bronz madalya merasimi daha sonrasında alanda oturup birbirine sarıldı. Imoco Volley’de 3 yıl birlikte forma giyen ikili bu sırada gözyaşlarına hakim olamadı. Bu duygusallığın Egonu’nun ulusal ekibi bırakma sonucu aldığının tesiriyle olduğu sav edildi.

Nijerya asıllı İtalyan oyuncu Paola Egonu, yeni dönemde VakıfBank Bayan Voleybol Takımı’nın formasını giyecek.

(AA)