Oklahoma City’den Chet Holmgren, çaylak NBA sezonunu kaybetme hakkında konuştu

Avcılar

Member
“Yani, ateşin sıcak olduğunu öğrenmenin en iyi yolu yanmaktır,” dedi. “Bu yıl oynamanın yerini hiçbir şeyin doldurabileceğini düşünmüyorum. Kimsenin beni buna ikna edebileceğini sanmıyorum. Ama günün sonunda, bunun bir lütuf ya da lanet olmasına izin verebilirim, anlıyor musun? Bu yüzden onu nasıl bir nimete dönüştüreceğimi ve ondan en iyi şekilde nasıl yararlanacağımı bulmam gerekiyordu.”

Saha dışında, bu, Drako adlı bir köpeği evlat edinmek ve ailelere palto bağışlamak ve koruyucu ailedeki düzinelerce çocuk için bir Şükran Günü yemeği düzenlemek gibi hayır işleri yapmak anlamına geliyordu.

Thunder ile oynamamasına rağmen, neredeyse her günü sabah 8’den akşam 2’ye kadar tesisteki rehabilitasyonda ağırlık kaldırarak ve süveterini düzelterek geçiriyor.

“Steph Curry değilseniz,” dedi, “her zaman daha iyi olabilirsiniz.”

Bundan bir yıl sonra bu Thunder ekibine nasıl uyum sağlayacağını anlamayı umarak film dünyasına yerleşti. 24 yaşındaki takım arkadaşı Shai Gilgeous-Alexander’ın, beklentileri aşan ancak hala Batı Konferansı sıralamasının alt yarısında yer alan bir Yeniden Yapılanma kadrosuna liderlik etmenin iniş çıkışlarına katlanmasını izledi.

Holmgren, dördüncü çeyrek için felsefeden durumsal stratejiye kadar her şeyi tartışırken Daigneault ile her hafta en az yarım saat buluşuyor. Holmgren’in Aralık ayındaki ikinci operasyonundan bu yana -ilk operasyondan donanımı çıkarmak için planlanmış bir prosedür- Daigneault, Holmgren’de yeni bir kıvılcım fark etti.

Daigneault, “İster maç öncesi ısınmalar sırasında şut atıyor, ister diziliş duyuruları için yedek kulübesinde oturuyor olsun, rekabet deneyimine ne kadar çok maruz kalırsa,” dedi, “Onu bu tür durumlarda izlediğinizde, onun zorlu bir süreçten geçmeye hazır olduğunu anlayabilirsiniz.” duvar koşusu – ama yapamaz, henüz değil.”

Ekip politikası uyarınca Thunder, ekip sağlık personelini görüşmeler için hazır bulundurmayı reddetti. Ancak Holmgren, yazdan bu yana kas ve kilo kazandığını ve gelecek sezon tekrar forma giymeyi planladığını söyledi.