N’Golo Kante corona virüsüne yakalandı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Chelsea’nin yıldız futbolcusu N’Golo Kante, corona virüsü testinin olumlu çıkması niçiniyle Şampiyonlar Ligi’ndeki Juventus maçını kaçıracak. Öte yandan Chelsea Teknik Yöneticisi Thomas Tuchel, oyuncularını aşı olmaları konusunda zorlamayacağını söylemiş oldu.

Şampiyonlar Ligi’nde Juventus ile müsabakaya hazırlanan Chelsea, yıldız futbolcusu N’golo Kante’den gelen haberle sarsıldı. Fransız orta sahanın, corona virüsü testinin olumlu çıkması niçiniyle Juventus maçında takımda olamayacağı öğrenildi.

Kante, İngiltere hükümetinin yönergeleri kapsamında karantinaya alınırken, Christian Pulusic, Kai Havertz ve Billy Gilmour’dan daha sonra Chelsea’de daha evvel virüse yakalanan dördüncü isim oldu. Kante’nin ve Chelsea’nin öteki oyuncularının aşı olup olmadığı bilinmiyor.

Tüm aşılarını olan Chelsea Teknik Yöneticisi Tuchel, hangi oyuncuların aşı olduğunu bilmediğini söylerken, biroldukca futbolcunun aşı olmaya isteksiz olduğunu bilmesine karşın mecburî aşı daveti yapmayı reddetti.

“HERKES ÖZGÜR SEÇİME SAHİP”

Salı günü düzenlediği basın toplantısında konuşan Tuchel, “Biz yalnızca toplumun yansımasıyız ve oyuncular aşı olmak isteyip istememe konusunda özgür seçime sahipler” dedi.

“Bence bu durumu kabul etmeliyiz ve söyleyebileceğim her şey aşağı üst bu. Durumun bitmekten epey uzak olduğunu biliyorum ve etrafımızdan birileri virüse yakalandığı sürece, hastalığın bitmediğinin farkına varmanızı sağlar. Umarım mümkün olduğunca az olur fakat açıkçası bunun için bir tahlilim yok.”

“BEN ANTRENÖRÜM”

“Şimdi oyuncular aşı olsun demek kolay ve biroldukca beşerden alkış alır. Fakat bununla birlikte bunu söylemeye hakkım var mı? O kadar emin değilim. Kendi sonucumı verebilrim ve her insanın bu mevzuda düşünmesi, risk alıp almaması gerekir. Aşılama uygun bir müdafaa üzere görünüyor. Ben bir futbol antrenörüyüm. Bu mevzuda %100 uzman değilim ve bunu onlara bırakıyorum.”