Mustafa Cengiz aday olmama sebebini deklare etti! Pişmanlık ve Falcao…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Kulübü, 19 Haziran’da 5 adaylı seçime hazırlanırken lider Mustafa Cengiz ise GS TV’de açıklamalarda bulundu. “Başkanımız ile gündeme dair” programında konuşan Cengiz, sıhhat meseleleri niçiniyle aday olmadığını belirtti.

Mustafa Cengiz ayrıyeten “Başkan adaylarından rastgele birisini desteklemiyorum” diyerek adaylar içinde en çok Yiğit Şardan’ı tanıdığını söylemiş oldu. Galatasaray Lideri seçimle ilgili olarak, “Bakacağız ve karar vereceğiz. Şunu destekliyorum dersem, artı da yazabilir, eksi de. Fatih Hoca’yı isteyenlerle, istemeyenlerin seçimi deniyor. Bu onların seçimi değil. Ben ferdî olarak, ‘Hocayla imzalamam’ dedim. İdare de demedi” dedi.

Mustafa Cengiz’in canlı yayındaki kelamları şu biçimde;

*Beni üzen epeyce olay oldu, kendi yanlışlarım da dahil! Herkesi affederim, kendimi affetmem. Avrupa’daki başarısızlıklar beni fazlaca üzdü. Galatasaray dünyada epey büyük marka. Rakiplerim alınmasın, Galatasaray fazlaca büyük marka. Mustafa Kemal Atatürk ve İstanbul’dan daha sonra Galatasaray gelir.

“FALCAO İÇİN DAHA SIKI PAZARLIK EDERDİM”

*En tartışılan transfer Falcao! Daha F harfi ortada yoktu, menajerleri uygun çalıştı toplumsal medyada. aslına bakarsan toplumsal medyada menajer savaşları var. Helal olsun. Toplumsal medyada da beşerler yazıyor. Falcao’yu kim istemez? Falcao dünyanın kabul ettiği bir yıldız. Falcao’ya kim hayır der? Bu teknik heyetin lafı. Falcao önüme bir daha gelse, biraz daha sıkı pazarlık ederdim.”

*Beni üzen epeyce olay oldu, kendi yanlışlarım da dahil! Herkesi affederim, kendimi affetmem. Avrupa’daki başarısızlıklar beni fazlaca üzdü. Galatasaray dünyada hayli büyük marka. Rakiplerim alınmasın, Galatasaray fazlaca büyük marka. Mustafa Kemal Atatürk ve İstanbul’dan daha sonra Galatasaray gelir.

*Real Madrid, bize kaç attı unuttum. Real Madrid Lideri Florentino Perez bir sefer sevinmedi. Ayrıyeten Avrupa Muhteşem Lig’i hakkında yazıştık, bende kalsın. PSG yenilgisinden daha sonra da sarhoş üzere döndüm.

“FUTBOLCULARA ONURSUZ DEMEDİM”

*Ben asla teknik heyete bir şey demem. Futbolculara bozuldum. Rize’ye yenildik. Kimi oyuncuların oyunu, kendini vermemesi fazlaca ağrıma gitti. Bunda sızlanacak ne var? Ben futbolcularıma asla “şerefsiz” demedim. Ben onları onore ettim. Yapmayın arkadaşlar. Dediğimi çarpıtmayın. Beni yüzlerce arayan oldu. Tesir etmişsem keyifli olurum lakin ben bunu demem.