Mete Gazoz: Paulo Coelho’nun kitabını bana adamış olması gurur verici

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Olimpiyat şampiyonu ulusal okçu Mete Gazoz, ünlü edebiyatçı Paulo Coelho’nun son kitabını kendisine adamasını kıymetlendirdi. Başarılı atlet, “Edebiyat tarihinin fazlaca büyük bir isminin kitabını bana adamış olması yalnızca gurur duyabileceğim bir durum. Amerika’dan dün geldim. Şu anlık buluşma üzere bir planımız yok” dedi.

Japonya Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın akabinde kutlama resepsiyonu düzenledi. Resepsiyona, okçuluk branşında Türkiye’ye olimpiyatlarda birinci altın madalyayı kazandıran Mete Gazoz ve jimnastik branşında Türkiye’ye birinci madalyasını kazandıran Ferhat Arıcan da katıldı.

İnsanların ağır ilgisinin farklı bir sorumluluk katmadığını söyleyen Gazoz, “Bu insanların bizim yaptığımız muvaffakiyete duyduğu sevgi ve hürmet. Bu beni daha da memnun ediyor. Beni daha güzellerini yapmaya teşvik ediyor. Genç, yaşlı bütün herkes yazıyor, bildiri atıyor. Herkes hoş dileklerini söylüyor. Yanıt verebildiğim kadarıyla yanıt vermeye çalışıyorum. Bunlar beni memnun eden şeyler” dedi.

Genç atletlere tekliflerde bulunan Gazoz, “En kıymetli şey sevdikleri bir sporu bulmaları. Sevdikleri bir sporu bulduktan daha sonra, disiplinli ve nizamlı bir çalışmayla onu devam ettirmeleri lazım” diye konuştu.

GAZOZ: TANIM EDİLEBİLECEK BİR ŞEY DEĞİL

Ünlü muharrir Paulo Coelho’nun son kitabını kendisine adaması hakkında da konuşan Gazoz, “Gurur verici bir şey. Aslında epey da tanım edilebilecek bir şey değil. Edebiyat tarihinin hayli büyük bir isminin kitabını bana adamış olması yalnızca gurur duyabileceğim bir durum. Amerika’dan dün geldim. Şu anlık buluşma üzere bir planımız yok” açıklamalarında bulundu.

ARICAN: AMAÇLARIMI TAMAMLAMAK İSTİYORDUM

Olimpiyatlarda Türkiye’ye jimnastikte tarihinin birinci madalyasını kazandıran Ferhat Arıcan ise, “2016 yılında olimpiyatlara birinci kere katılmıştım. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda 2016’da hayallerimi, yarım kalan amaçlarımı tamamlamak istiyordum ve bu olimpiyatlarda jimnastik branşında madalya kazanan birinci atlet oldum. Çok memnunum, epeyce gururluyum” tabirlerini kullandı.

Arıcan, 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalya amacının olduğuna değinerek, “İnşallah başardığım birincilere onu da ekleyerek, büyük bir muvaffakiyet alarak ülkemize bu gururu yaşatmak istiyorum” halinde konuştu.