Mete Gazoz: Amacım ABD’de altın madalya

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Ulusal okçular, Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz, yarın Ordu’da başlayacak Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası için kentte geldi.

Mete Gazoz, burada yaptığı açıklamada, uzun yıllar boyunca verdikleri emeğin karşılığını almanın mutluluğuyla Ordu’ya geldiklerini söylemiş oldu. Gazoz, bilhassa kendilerini karşılayanlar içinden genç okçuların olmasının daha gurur verici olduğunu tabir etti.

Bundan daha sonraki kuşağın daha kuvvetli biçimde gelip kendilerinin bulunduğu pozisyonun daha üzerine çıkmalarının isteyen Mete, bunun bu biçimde olmasının kendilerine hayli daha memnunluk vereceğinin altını çizdi.

Mete, Paralimpik Oyunları için Tokyo’da olan ulusal atletlere yönelik ise, “Onlar da inşallah bir madalya değil, daha fazla madalya ve şampiyonluklarla ülkemize geri dönerler” dedi.
Bundan daha sonraki gayelerine değinen Mete, “En yakın 15 Eylül’de ABD’de dünya şampiyonası var. Birinci amacım orası. daha sonrasındası ise 2024’de Paris’te olacak olan Olimpiyat Oyunları. Oraya en son olimpiyat şampiyonu olarak katılacağım. Amacım bu unvanımı devam ettirmek” diye konuştu.

“Gelecek jenerasyonun bu çıtayı daha üst çıkaracağını umuyorum”

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda karışık grup kategorisinde, ekip arkadaşı olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz ile birlikte 4. olan ulusal okçu Yasemin Ecem Anagöz ise Ordu’da olmaktan memnun olduklarını belirterek, “Şimdiye kadar kazandığımız madalyalar genç arkadaşlara daha da bir umut ışığı olduğunu düşünüyorum. Gelecek kuşağın bu çıtayı daha üst çıkaracağını umuyorum. Bunu da görüyoruz. Çok istekli ve motiveler” formunda konuştu.

Yasemin, Paralimpik Oyunları’nda ter dökecek ulusal atletlere da muvaffakiyetler diledi.