Mehmet Topal ve Şener Özbayraklı’dan sokak hayvanları için manalı hareket

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş’ın deneyimli oyuncusu Mehmet Topal ve Medipol Başakşehirli futbolcu Şener Özbayraklı, sokak hayvanlarına mama takviyesinde bulundu.

Futbolculuk mesleklerinin dışında toplumsal sorumluluk projeleri ile de isimlerinden kelam ettiren Beşiktaş’ın deneyimli futbolcusu Mehmet Topal ve Medipol Başakşehir’den Şener Özbayraklı, Ankara Mogan Gölü kıyısında yaptırdıkları okulda öğrenciler ile bir ortaya geldi. Öğrencilerin sokak hayvanları için mama istiyoruz talebini yerine getiren futbolcular, sokak hayvanlarına öğrencilerle birlikte yaptıkları maç daha sonrasında 1 ton mama bağışında bulundular.

ŞENER ÖZBAYRAKLI: TAKVİYE OLMAYI ELİMİZDEN GELDİĞİNCE SÜRDÜRECEĞİZ

Medipol Başakşehirli futbolcu Şener Özbayraklı, Mehmet Topal ile eğitimin ehemmiyetinin şuurunda olduklarını tabir ederek, ”Elimizden geldikçe de dayanak vermeye çalışıyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Eğitim alırken de insan gelişimi değerli. İnsan sevgisinin yanında hayvan sevgisi de kıymetli, inşallah ikisi bir ortada hoş bir biçimde devam eder” dedi.

Öğrencilerle yaptıkları maç hakkında konuşan Şener Özbayraklı, ”Yememeye çalıştık lakin âlâ goller attılar. Kazanan sokak hayvanları oldu. Biz de elimizden geldiğince dayanak olmaya çalışacağız” tabirlerini kullandı.

MEHMET TOPAL: MAÇIN GALİBİ SOKAK HAYVANLARI

bu biçimde bir projede olmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu kaydeden Beşiktaş’ın deneyimli futbolcusu Mehmet Topal, ”Çocuklar bizim geleceğimiz, onlar ileride bu ülkeyi fazlaca düzgün biçimde kalkındıracaklar. Biz de burada onlara katkıda bulunmaya çaba gösteriyoruz. Öğretmenlerimize de epeyce teşekkür ederiz, kendileri epey kıymetli. Hem hoş bir eğitim ortamı tıpkı vakitte hayvan sevgisi olarak onlara bu sevgiyi göstermeye çalıştık. Onlar da sağ olsunlar hayvanları fazlaca seviyorlar. Kalecilik geçmişim var hiç gol yemedim lakin bugün elimden geldiğince bol ölçüde sokak hayvanları için gol yemeye uğraş göstereceğim” dedi.

Öğrencilerle yaptıkları maçta kazananın sokak hayvanları olduğunu lisana getiren Mehmet Topal, ”Çocuklara da epeyce teşekkür ederiz. Bugün burada bir ekip olarak sokak hayvanlarına bir ton mama bağışında bulunuyoruz. Müsabakayı 2-1 kazandık lakin dediğim üzere kazanan sokak hayvanları oldu” formunda konuştu.