Mehmet Topal ile Şener Özbayraklı’dan sokak hayvanlarına büyük destek

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Beşiktaşlı futbolcu Mehmet Topal ile Medipol Başakşehirli futbolcu Şener Özbayraklı, sokak hayvanları için 1 ton mama takviyesinde bulundu.

Futbolculuk mesleklerinin dışında toplumsal sorumluluk projeleri ile de isimlerinden kelam ettiren Beşiktaş’ın deneyimli futbolcusu Mehmet Topal ve Medipol Başakşehir’den Şener Özbayraklı, Ankara Mogan Gölü kıyısında yaptırdıkları okulda öğrenciler ile bir ortaya geldi.

Öğrencilerin sokak hayvanları için mama istiyoruz talebini yerine getiren futbolcular, sokak hayvanlarına öğrencilerle bir arada yaptıkları maç daha sonrasında 1 ton mama bağışında bulundular.

ŞENER ÖZBAYRAKLI: ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DAYANAK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Medipol Başakşehir’in başarılı futbolcu Şener Özbayraklı, Mehmet Topal ile eğitimin kıymetinin şuurunda olduklarını tabir ederek, “Elimizden geldikçe de takviye vermeye çalışıyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Eğitim alırken de insan gelişimi kıymetli. İnsan sevgisinin yanında hayvan sevgisi de değerli, inşallah ikisi bir ortada hoş bir biçimde devam eder” dedi.

Öğrencilerle yaptıkları maç hakkında konuşan Şener Özbayraklı, “Yememeye çalıştık fakat âlâ goller attılar. Kazanan sokak hayvanları oldu. Biz de elimizden geldiğince dayanak olmaya çalışacağız” sözlerini kullandı.

MEHMET TOPAL: MAÇIN KAZANANI SOKAK HAYVANLARI OLDU

bu biçimde bir projede olmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu kaydeden Beşiktaşın deneyimli futbolcusu Mehmet Topal, “Çocuklar bizim geleceğimiz, onlar ileride bu ülkeyi epeyce yeterli biçimde kalkındıracaklar. Biz de burada onlara katkıda bulunmaya uğraş gösteriyoruz. Öğretmenlerimize de epey teşekkür ederiz, kendileri fazlaca kıymetli. Hem hoş bir eğitim ortamı tıpkı vakitte hayvan sevgisi olarak onlara bu sevgiyi göstermeye çalıştık. Onlar da sağ olsunlar hayvanları epeyce seviyorlar. Kalecilik geçmişim var hiç gol yemedim fakat bugün elimden geldiğince bol ölçüde sokak hayvanları için gol yemeye çaba göstereceğim” dedi.

Öğrencilerle yaptıkları maçta kazananın sokak hayvanları olduğunu lisana getiren Mehmet Topal, “Çocuklara da epey teşekkür ederiz. Bugün burada bir grup olarak sokak hayvanlarına bir ton mama bağışında bulunuyoruz. Müsabakayı 2-1 kazandık lakin dediğim üzere kazanan sokak hayvanları oldu” halinde konuştu.