Matias Vargas: Balotelli yalnızca Play-Station oynarken sonlanıyor

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Adana Demirspor’un yıldız futbolcusu Matias Vargas, Üstün Lig mesleğinden Türkiye’deki hayatına dair açıklamalarda bulunurken, kadro arkadaşı Mario Balotelli ile alakası hakkında da konuştu.

Adana Demirsporlu futbolcu Matias Vargas, Üstün Lig’de fazlaca kaliteli futbolcular, ekipler ve statlar olduğunu söylemiş oldu. Vargas, kadro olarak Avrupa amacında olduklarının da altını çizdi.

Adana Demirspor’un Arjantinli futbolcusu Matias Vargas, Tam Saha Mecmuası’na açıklamalarda bulundu. 24 yaşındaki futbolcu, Adana Demirspor’a transfer süreci hakkında konuşarak, “Benim için epey güçlü bir müddetçti. Oynamadığım bir müddetçten geçiyordum ve fazlaca fazla seçeneğim yoktu. Espanyol de beni göndermek istiyordu. Bir biçimde oynamaya başlayayım ve kendimi toparlayayım diye. O devirde Giresunspor’un epeyce önemli bir teklifi vardı. Ben de aslında hava değişikliğine muhtaçlık duyduğumu fark etmiştim. Ancak Giresunspor’dan teklif aldığım birebir günün akşamı Adana Demirspor oyuncusu Akintola’nın sakatlandığını ve sakatlandığı için benim menajerimi aradığını söylemiş olduler. Lucas Castro da buradaydı. Lucas’la birebir menajere sahip olduğumuz için kendimi iki gün ortasında Adana Demirspor’da buldum. Liderimizin beni beğendiği söylendi. Ben de bu kelamları duyar duymaz buraya gelmek istedim” değerlendirmesini yaptı.

“AVRUPA’YI HEDEFLİYORUZ”

Vargas, bu sezonki performansının sorulması üzerine, “Hedefi olan bir kulübe geldiğimi düşünüyorum. Makus de oynamadım. Daha uygununu yapabilir miydim? Evet yapabilirdim. Hatta örneğin kaçırdığım net bir gol fırsatı var. Bu ufak ayrıntılar bizlerin hayatını her an değiştirebilir. Biz Avrupa’yı hedefliyoruz. Bunu başarabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben de kendi üstüme düşeni sonuna kadar yapmaya hazırım. Yeterli bir kulübe sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu hoş ve yetenekli ekibin kesimi olduğum için nitekim memnunum. Sahiden kaliteli futbolculardan kurulan bir takım olduğunu düşünüyorum. Biz buralara geldiysek hayli çalışarak geldik. bahsetmiş olduğum ayrıntılar burada aslında Son maçlarda bir düşüşteymişiz üzere gözükse de aslında o ayrıntılarda yatıyor hepsi. Bir üst direk olsun, verilmeyen bir penaltı olsun, atamadığımız, kaçırdığımız konumlar olsun Son maçlarda biraz şanssızlıklarla gayret veriyoruz. Lakin bunun üstesinden geleceğiz. Hayalimizin peşinden gitmeye devam edeceğiz. Bu mevzuda her insanın gönlü rahat olsun. Daha düzgününü de yapabiliriz” karşılığını verdi.

“SÜPER LİG’DE KALİTELİ FUTBOLCULAR VAR”

Süper Lig’i pahalandıran 24 yaşındaki futbolcu, “Hayal ettiğimden epeyce daha uygun bir lige geldiğimi gördüm. Burada devasa yükseklikte bir rekabet var. Neredeyse 10 kadro epey dar bir puan aralığında çaba veriyor. Bir futbolcu için bu rekabet duygusu inanılmaz motive edici bir durum. Zira her maç ömrünüzü değiştirebilecek noktada değer taşıyor. Bu da olağan her vakit sıkı çalışmak için bize güç veriyor. Baktığınız vakit fazlaca kaliteli futbolcular, epey kaliteli kadrolar, epey kaliteli statlar var. Yani hakikaten bir futbolcunun istediği her ayrıntıya sahip bir lig. Uğraş gücü yüksek, hayal gücü yüksek, muvaffakiyete ve başarısızlığa o kadar yakın bir ligdeyiz. Her vakit konsantre bir biçimde oyundan kopmadan maçlara çıkmalıyız. hiç bir vakit rahatlayamıyorsunuz. Bu da hayli hoş bir şey” açıklamasını yaptı.

“ÖZEL BİR TARAFTAR KÜMEMİZ VAR”

Adana Demirspor taraftarına da değinen Arjantinli futbolcu, “İlk çıktığım maçtan itibaren epey özel bir taraftara sahip olduğumuzu anladım. Bize nasıl tezahürat yaptıklarını gördüm. Top rakibe geçince nasıl ıslık çaldıklarını gördüm. İnanılmaz özel bir taraftar topluluğuna sahibiz. Bilhassa epeyce düzgün gitmediğimiz, kaybettiğimiz devirde gelip bizi motive ettiler. hiç bir vakit takviyelerini eksik etmediler. hiç bir vakit sessiz bir maçımız olmadı. Bu bize ekstra güç veriyor. Ne kadar özel olduklarını da bize daima hissettirdiler. Toplumsal medyada benden nefret etmediklerini nazaranbiliyorum. Latife bir yana, epeyce özel bir taraftara sahibiz. Yeterli günde ve berbat günde gerimizde olan bir topluluğumuz var. Bu bize ekstra güç veriyor” biçiminde konuştu.

“ANI YAŞAYAN BİR İNSANIM”

Uzun vadeli planlar yapmadığını söyleyen Vargas, futbolda gelişim gösterdiği sürece meslek planı yapabileceğini lisana getirerek, “Uzun vadeli amaçları olan bir insan değilim. Anı yaşamayı severim. En düzgününü yapmaya çalışırım. Tek uzun vadede düşünebileceğim gaye kalan maçlarımızı en yeterli biçimde oynayabilmek. Kulübün maksatları doğrultusunda o maksatlara ulaşabilmek. Kendi hayatımda da bu biçimdeyim. Uzun vadede bunu yapmak istiyorum, şuraya gitmek istiyorum dediğim hiç bir şey yok. Anı yaşayan bir beşerim. Önceliğim bu dönemi âlâ geçirmek. Kulübümü en güzel biçimde temsil etmek istiyorum. daha sonra tatil geliyor. Tatilin tadını çıkartmalıyım. Gayem o tatilden hakikaten keyif almak, ailemle vakit geçirmek. En uzun vadede nazaranbildiğim şey bu. Tatil bitince dönem başı kampına katılmak. O kampta Türkiye’ye mi gelirim, Espanyol’e mi giderim bilmiyorum. Kendimi bunaltmıyorum. Gelişim gösterirsem futbol mesleğime bu türlü taraf verebilirim” değerlendirmesini yaptı.

“MARADONA, ARJANTİNLİLERİ YANSITAN BİR KARAKTERDİ”

Arjantin’in efsaneleri Maradona ve Messi ile ilgili sorulan soruya Vargas, şöyle karşılık verdi:

“Aslında ortalarındaki farkı epeyce net bir biçimde açıklayamayacağım. Maradona’yı oynarken izleme fırsatım olmadı. Fakat Maradona’nın Arjantinlilerde yaşattığı hislere şahit oldum. Babamda olsun, bizden büyüklerimizde, dedelerimizde, bütün Arjantin’deki onu görmüş insanlara yaşattığı hislere tanıklık ettim. Size bunları anlatabilmek için şu biçimde bir örnek göstereceğim. Kendisi inanılmaz bir yetenekti ve o yeteneği ile Dünya Kupası’nı kazandığımızda İngiltere’ye karşı iki gol atmıştı. İngiltere ile bir savaştan çıkıyorduk biz. O devirde bunları o insanlara yaşattı. O hisler o kadar farklı ki yalnızca şahit olduğunuzda anlayabilirsiniz büyüklüğünü. Alışılmış ki yalnızca bununla hudutlu değil. Diego Armando Maradona röportajlarında olsun, ömründe olsun Arjantinlileri yansıtan bir karakterdi. Düşündüğünü söylerdi. Kimseden çekinmezdi. Ne yapmak istediğini bilirdi. Onları yapabilmek için çalışırdı. Bizim için fazlaca büyük bir örnekti. Lionel Messi’ye gelirsek Bana nazaran şu ana kadar gelmiş geçmiş en düzgün futbolcu. İleride de onun en yeterli oyuncu olduğunu söyleyen kuşaklar olacaktır.”

“BALOTELLI PLAY-STATION OYNARKEN SİNİRLENİYOR”

İtalyan yıldız Mario Balotelli ile olan bağını aktaran Vargas, “Çok hoş bir münasebetim olduğunu söyleyebilirim. şimdi her şeyi birlikte paylaşıyor üzereyiz. Burada birlikte oturuyoruz. birlikte yemek yiyoruz. Dışarda da birlikte vakit geçiriyoruz. Akşam yemeğine birlikte gidiyoruz. Şunu eklemek isterim; Mario’nun imajının oluşturulduğu bu dünyada aslında onun haricinde ne kadar ince bir beşere da arkadaşlık ettiğimi gördüm. Onun da bizler üzere canı yanabiliyor. Sevebiliyor, bu hisleri bizler üzere dolu dolu yaşayabiliyor. Aslında gösterildiği üzere birisi değil. Çok sıradan yaşamayı seven birisi. Yalnızca Play-Station oynarken sonlanıyor. Birebir benim üzere. Çok hoş bir alakamız var. Güzel arkadaşız” halinde konuştu.