Marek Hamsik: Ligin tamamında namağlup gitmek kolay olmayacak

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Trabzonsporlu Marek Hamsik, tüm kentin gayesinin şampiyonluk olduğunu belirterek, “Beklentinin çok yüksek olduğunun ben de farkındayım. Şu an yalnızca 10 maç tamamlandı, lig devam ediyor. Ligin tamamında namağlup gitmek kolay olmayacak” dedi.

Trabzonsporlu Marek Hamsik, bugün gerçekleştirilen idman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan olmaktan dolayı keyifli ve gururlu olduklarını belirten Hamsik, “Tepede kalmanın kolay olmayacağının farkındayız. Bu tarafta çalışmamıza devam ediyoruz. Benim için de hayat tıpkı biçimde devam ediyor. İşime odaklanmış durumdayım, hayatın tadını çıkarmaya ve işimi en yeterli biçimde yapmaya çalışıyorum” sözlerini kullandı.

“UĞURCAN OLAĞANÜSTÜ BİR KAPTAN”

Uğurcan Çakır’ın şahane bir kaptan olduğunu söyleyen Hamsik, “Buranın yetiştirdiği en kıymetli atletlerden birisi, ötürüsıyla onla birlikte olmaktan epeyce memnunuz. Kadromuzda deneyimli arkadaşlarımız var. Birbirimize yardım ederek işimizi en uygun biçimde yapmaya çalışıyoruz. Profesyonel futbol mesleğine baktığınızda farklı bir müddetç görüyorsunuz. Zira alanda geçireceğiniz 1 saatlik antrenman süreci sizin kendine güzel bakmanız için kâfi değil. Antrenmanla bir arada yediklerinize, içtiklerine, uykunuza yani hayatınızın tamamına dikkat etmeniz gerekiyor. Ben yaşımı da düşündükçe bunlara dikkat ederek yaşamaya çalışıyorum” diye konuştu.

“ABDÜLKADİR ÖMÜR KIYMETLİ YETENEK”

Hamsik, bordo-mavili grubun değerli isimlerinden Abdülkadir Ömür için övgü dolu sözler kullanarak, “Çin, aslında birçok kişinin son durak olarak gördüğü bir yer ancak ben de kontratımı orada erken sonlandırdım. sonrasındasında yine oynamaya devam etmek istedim ve şu an Türkiye’deyim. Bu formayla bir arada şampiyonluk çabası veriyorum, bu da beni keyifli ediyor. Grup arkadaşlarınız sizden hoş bahsedince doğal ki hayli memnun oluyorsunuz. Buraya geldiğimde aslında söylemiştim, ‘bu biçimde devam edersen, üstüne koyarsan ulusal kadroya kesinlikle gideceksin’ demiştim. Ulusal gruba seçildi ve orada da oynadı. Bence Abdülkadir Ömür, Türkiye’nin en değerli yeteneklerinden birisidir” formunda konuştu.

“LİDERLİĞİN TADINI ÇIKARIYORUZ”

Tüm kentin gayesinin şampiyonluk olduğunu kaydeden Hamsik, “Beklentinin çok yüksek olduğunu ben de farkındayım. Şu an yalnızca 10 maç tamamlandı, lig devam ediyor. Ligin tamamında namağlup gitmek kolay olmayacak. Ekibin kaybedeceği yahut birliktee kalacağı maçlar da olacaktır. Ben taraftarlardan, grup berbat gittiğinde, birliktee kaldığında yahut kaybettiğinde birebir dayanağı bekliyorum. Şu an birinci sıradayız ve bunun tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Lakin değerli olan ligin sonunda birinci sırada kalabilmek fakat şu an liderliğin tadını çıkarıyoruz” diye konuştu.