Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant’tan aylar daha sonra gelen itiraf

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Helikopter kazasında ömrünü kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, o gün yaşadıklarını anlattı.

Dünya basketbolunun efsane isimleri içinde yer alan Kobe Bryant ve kızı Gianna Bryant, Ocak 2020’de geçirdiği helikopter kazası daha sonrası hayatını kaybetmişti. Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, eşinin vefatını cep telefonuna gelen bildirimler kararı öğrendiğini deklare etti.

Los Angeles Şerif Departmanı hakkında Kobe Bryant’ın ömrünü kaybettiği kazanın fotoğraflarını paylaştığı için dava açan Vanessa Bryant, söz verdi. BBC Türkçe’de yer alan habere göre Vanessa Bryant, vilayet avukatının kazadan birinci vakit içinderda ne vakit haberdar olduğuna yönelik sorusunu, cep telefonuna gelen bildirimlerle öğrendiği halinde cevapladı.

Kazayı kendisine asistanının haber verdiğini belirten Vanessa Bryant “Bana kazada 5 kişinin kurtulduğu söylendi. Ben de eşim ve kızımın da kurtulanlar içinde olduğunu düşündüm. Telefonum elimdeydi. Kocamı aramaya çalışıyordum. daha sonra ise telefonuma bir sürü bildirim gelmeye başladı. Hepsinde de “RIP Kobe” (Huzur ortasında yat Kobe) yazıyordu” tabirlerini kullandı.

“FOTOĞRAFLARIN PAYLAŞILMASI YANLIŞSIZ DEĞİL”

Kocasının fotoğraflarının polis memurlarından birisi tarafınca bir barmenle paylaşıldığını tez eden Vanessa Bryant “Hiç kimsenin bu çeşitten acılar çekmemesi gerekiyor. Fotoğrafların paylaşılması gerçek değil” dedi.

The Los Angeles Times gazetesi, geçen sene Şubat ayında, emniyet teşkilatında gerçekleştirilen bir iç soruşturmada birtakım polislerin kurbanların fotoğraflarını paylaştığı kararına ulaştığını haber yapmıştı.

Mart ayında ise Vanessa Bryant, Kobe Bryant ve kızının kazadan daha sonraki fotoğraflarını paylaştığını argüman ettiği birtakım polis memurlarının isimlerini yayımlamıştı.