Joan Jett New York’un özgürlüğünü seviyor. Duygu karşılıklı.

Avcılar

Member
1999 yılında, Garden’ın orgcusu Ray Castoldi, Jett ve Blackhearts’tan, o yıl ezici bir final kaybı yaşadıktan sonra Liberty için yazdığı “Unfinished Business” şarkısını kaydetmelerini istedi. Jett, bir sonraki sezon pisti kesmenin yanı sıra takımla bir video çekti ve maçın devre arasında şarkıyı seslendirdi.

Jett o ilk yıllar hakkında “Enerjiyi açıklamak zor” dedi. “Dışarıdan içeriye bakıyordum ama bana içerideymişim gibi hissettirdiler. Eğlenceli ve gerçekten kapsayıcı bir zamandı.”

Jett, uzun süredir turne yapan gruplar gibi, iyi prova edilmiş bir ekiple seyahat eden ve emir üzerine performans sergilemesi beklenen sporcularla doğal bir bağ hissediyor. Ve halkın kadınların neler yapabileceğine dair fikrini genişletirken profesyonel bir konum elde eden WNBA sporcuları gibi Jett de müzikte sınırları zorladı ve muazzam yeteneğine rağmen plak şirketlerine ve izleyicilere bir ön kadına layık olduğunu kanıtlamak için mücadele etti. “Biz birbirimizin ne yaptığını anlayabilen insanlarız” dedi.

Jett’in yakınlığını sürdürdüğü eski Liberty forveti Crystal Robinson, bu takdirin karşılıklı olduğunu söyledi: “Bizim için önemli olan onun bizi desteklemesiydi” dedi. “Biz başlamadan önce bu kadın mücadelesine katıldı. Bu kardeşliği yaşadık.”

Jett’in Pazar günü Liberty’ye dönüşü, uzun süredir gecikmiş bir eve dönüştü. Maçtan önce, Wicks ve Robinson’la Barclays’in VIP salonundaki bir masada sahadayken bira içti. Yakın zamanda emekli olan WNBA yıldızı Sue Bird, 2010 yapımı bir filmde Jett’in grubu The Runaways’in menajeri Kim Fowley’i canlandıran oyuncular Jason Sudeikis ve Michael Shannon gibi saygılarını sunmak için uğradılar.

Maç başlamadan restoran boşalırken Jett huzursuzlanmaya başladı. Koltuğunu bulmak için mahkeme salonuna gitmeden önce baş döndürücü bir şekilde “Bir şeyleri kaçırıyormuşuz gibi hissediyorum!” dedi. İhbarın hemen öncesinde, oynadığı günlerde Liberty guardı olan Aces başantrenörü Becky Hammon, Jett’in sahanın diğer ucundan fotoğrafını çektiğini gördü ve hızlı bir poz verdi.