Isparta’daki elektrik kesintisinin altından Cengiz ve Kolin Holding çıktı

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Gazeteci Murat Ağırel, Isparta’da elektrik dağıtım işlerini yapan şirketin özelleştirilerek Cengiz ve Kolin Holding’e verildiğini söylemiş oldu.

Isparta’da tesirli olan kar yağışı yetkililerin müdahale etmemesi sebebiyle hayatı durdurdu. İki günü aşan elektrik kesintilerinin de yaşandığı kentte belediye lideri Şükrü Başdeğirmen kar yağışını ‘bereket’ diye yorumlarken, AK Parti’ye yakın medya yurttaşların sesine yer vermedi. Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Isparta’ya 4 günün sonunda gitti.

Gazeteci Murat Ağırel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Antalya-Isparta-Burdur vilayetlerindeki elektrik dağıtım işlerini yapan şirketin 2013 yılında özelleştirildiğini söylemiş oldu. Özelleştirme kararı Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.
‘nin (AKDENİZ EDAŞ) Cengiz Holding ve Kolin İnşaat’a verildiğini söz etti. Ağırel paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

“Antalya-Isparta-Burdur vilayetlerindeki elektrik dağıtım işlerini yapan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (Akdeniz EDAŞ) 2013 yılında özelleştirildi. Özelleştirme kararında Cengiz Holding ve Kolin İnşaat aldı. Günlerdir Isparta’ya elektrik verilemiyor!”

Yatırım tavsiyesi içermez.