İsmail Kartal, futbolcularla tanışma toplantısı gerçekleştirdi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe’de yeni teknik yönetici İsmail Kartal, ekibin başında çıktığı birinci idman öncesi Can Bartu Tesisleri’nde oyuncularla tanışma toplantısı yaptı.

Öncelikle kendi mesleğinden bahseden İsmail Kartal, “11-12 sene bu grupta aralıksız futbol oynadım. Türk futbol tarihinin en büyük şampiyonluklarını kazandık. Dünyanın en büyük teknik yöneticilerinden birkaç adediyle çalışmak bana nasip oldu. Son 7-8 yıldır de teknik yöneticilik yapıyorum. 2014-15 yılında da bu grubun teknik yöneticisi bendim. Grup otobüsünün kurşunladığı sene. Ben büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. hayatım bu kentte, bu kulübün ortasında geçti” dedi.

‘KAPIMIZ HERKESE AÇIK’

Kadronun ortasında bulunduğu duruma değinen ve neler yapmaları gerektiğini anlatan İsmail Kartal, “Şu anki durumu hiç bir Fenerbahçeli kabul etmiyor. Fakat burada her şeyi tam bilakis çevirebilecek bir oyuncu kümemiz var. Ben bunu biliyorum ve bakılırsabiliyorum. Şunu söyleyebilirim ki ben futbolun sıradan oynanması taraftarı olan bir teknik adamım. sıradan futbol mantalitesini oynamaya, oynattırmaya çalışan bir teknik yöneticim. Bunu da idmanlarda nazaranceksiniz, bunu hissedeceksiniz. Bu benim işim. Sonuçta izlediğim maçlarda eksik olan kimi şeyler var. Ben futbolcularıyla uygun diyalog kuran, inanç ilgisine dayalı adımlar atan bir teknik adamım. Beni tanıdıkça nasıl bir insan olduğumu da anlayacaksınız. Kapımız herkese açık. Oynayan oynamayan, herkes benimle istediği vakit görüşebilir. Arkadaş üzere, bir büyük üzere, antrenör ve teknik yönetici olarak da. Bir şeyleri hakikat yapmak için, başarmak için evvel birbirinize saygılı olacaksınız, daha sonra birbirimize saygılı olacağız. Ve devamında birbirimiz inanarak, güvenerek, severek fazlaca çalışmalıyız. Fenerbahçe ruhunu, beraberliğini ve gücümüzü, kendimize olan yüksek özgüvenimizi her maç rakibe hissettirmeliyiz. Bu coşkuyu, bu enerjiyi ve beraberliğimizi, maç kazanma açlığımızı rakibe hissettirmeliyiz. Bunu sağladığımızda istediğimiz sonuçlar bizatihi gelecektir.” diye konuştu.

MESUT ÖZİL: HER SORUMLULUĞU ALMAYA HAZIRIZ

Akabinde kadro kaptanlarından Mesut Özil, “Sizin de söylemiş olduğiniz üzere her birimiz sevgi ve hürmetle daima birlikte çalışarak bu süreci atlatabiliriz. Biz her sorumluluğu almaya hazırız.” tabirlerini kullanırken, Luiz Gustavo da “Hiç kuşku yok ki bu durumdan çıkmak ve sizin ne istediğinizi anlamak için elimizden geleni yapacağız ve kadro olarak hepimiz en güzelimizi vereceğiz.” dedi.