İngiltere’nin en ünlü hakemi Mike Dean düdüğünü asıyor

Atletizm

Global Mod
Global Mod
İngiltere ve dünya futbolunun en ünlü hakemlerinden olan Mike Dean, 22 yıllık mesleğine nokta koymaya hazırlanıyor.

İngiltere Premier Lig’in en deneyimli hakemlerinden olan Mike Dean, 2022-23 döneminde alanlara veda etmeye hazırlanıyor. İngiliz basını, 53 yaşındaki tecrübeli hakemin saha ortasındaki bakılırsavini bırakıp VAR odasına geçeceğini yazdı. Dean, dönem başında da düdüğünü asacaktı, lakin fikir değiştirip emeklilik tarihini uzatmaya karar vermişti.

İngiliz futbolunun en ünlü hakemlerinden olan 53 yaşındaki Mike Dean, Premier Lig tarihinin en hayli kırmızı kart gösteren (114) hakemi olarak da biliniyor. 2000 yılından bu yana Premier Lig’de maç yöneten tecrübeli hakem, İngiliz futbolunun unutulmazları ortasına girmeyi başardı.

Dean’in yanı sıra 50 yaş üstündeki Andre Marriner, Martin Atkinson, Kevin Friend, Jon Moss ve Graham Scott üzere hakemlerin de yakın vakitte alanlara veda etmesi bekleniyor.

Mesleği boyunca 553 maç yöneten Mike Dean, Premier Lig’in en uzun mühlet nazaranv yapan hakemi. İki FA Cup finali dahil olmak üzere İngiliz futbolunun en kıymetli maçlarında düdük çaldı ve oyuncularla saha ortasındaki irtibatı yardımıyla taraftarlar içinde tanınan bir isim haline geldi.

“BİRAZ KİBİRLİYİM”

Şubat 2020’de Peter Crouch’un Podcast serisine konuk olan Mike Dean, Premier Lig hakemi olarak sahip olduğu itimat ve kibir hakkında bir röportaj vermişti:

“Sahaya çıktığımda biraz kibirli oluyorum. Ancak bununla birlikte kendime de fazlaca güveniyorum. Zira yeteneklerime inanıyorum. Hakemlik biçimimden dolayı top bana hakikat geldiğinde kenara çekilmem. Geçmesi için bacaklarımı açarım. Topla oynamayı, yaptığım işi seviyorum.”