İlhan Palut: “Ligdeki yarışımıza devam ediyoruz”

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Yukatel Kayserispor deplasmanında alınan 3-2’lik galibiyetin akabinde basın toplantısında konuşan Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut; “Çok kıymetli 3 puan ile konutumuza dönüyoruz. Ligdeki yarışımıza devam ediyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Konyaspor, Spor Toto Harika Lig’in 29. haftasında Kayserispor’u deplasmanda 3-2 mağlup etti. Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut maça epey düzgün hazırlandıklarını lakin birinci yarının beklentilerin bilakis geliştiğini söylemiş oldu. Çok kıymetli bir 3 puan ile döndüklerini kaydeden Palut, “Ligin uzunluğu fazlaca kısaldı. Artık her maç hayli bedelli. Zira her kadronun sonuncu gayesi ortaya çıktı. Her grup tüm gücünü bu maksat için harcıyor. Bu maç da onlardan bir tanesiydi. Aslında âlâ hazırlandığımızı düşünüyordum fakat maçın başlamasıyla birlikte beklediğimizin tam bilakis bir durum gelişti.”

”PENALTI GOLÜ MENTAL OLARAK TAŞIDI”

”14 dakikada 2 gol yememizin yanında birinci 45 dakikada gösterdiğimiz performans son derece berbattı. Ne ofansif, ne defansif olarak, ne baş topları hiç bir biçimde rakibimize karşılık veremedik. Lakin bu dönemde attığımız penaltı golü bizi mental olarak ikinci yarıya daha sağlıklı taşıdı. İkinci yarıda; birinci düdükten maç bitene kadar istediklerini yapan, oyuna son derece hakim, goller bulan, daha fazla goller atabilecek bir Konyaspor kadrosu vardı. Çok pahalı 3 puan ile konutumuza dönüyoruz. Ligdeki yarışımıza devam ediyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. 2-0’dan 3-2’ye gelmesinin tabi ki hayli kıymeti var. Karakter istiyor. Lakin oyun niye 2-0’a geldi, niye birinci yarı bu kadar makus oynadık değerlendirmesini yapacağız” dedi.

“EN SERT DEVRE ORTASI TOPLANTIMDI”

Konyaspor’a geldiğinden bu yana en sert devre ortası toplantısını yaptığını, oyuncuların da tepki gösterdiğini kaydeden Palut; “Konyaspor’a geldim geleli en sert devre ortası toplantımdı. Oyuncular da bir biçimde kendilerine geldiler, kendileri üzere oynamaya başladılar” sözlerini kullandı.