Guti Hernandez: Yaşamak için en âlâ kent İstanbul

Atletizm

Global Mod
Global Mod
2010’da geldiği Beşiktaş’ta iz bırakan isimlerden biri olan Guti Hernandez Sözcü HaftaSonu’na konuk oldu. 44 yaşındaki İspanyol futbol adamı, ”Eşim her hafta bana İstanbul’un yaşamak için en yeterli kent olduğunu hatırlatıyor. Ona katılıyorum, umarım yakın vakitte dönerim. Beşiktaş’ın maçlarını izliyorum” dedi.

2010’DA Beşiktaş’ta bir dönem futbol oynadıktan daha sonra mesleğini noktalayan Guti Hernandez, Türkiye’de bir aktifliğe katıldı ve muhabirimiz Ali Aydın’ın sorularını yanıtladı. Sözcü HaftaSonu’na konuk olan Real Madrid efsanesi Guti, Türkiye’ye yakın vakitte dönmek istediğini söylemiş oldu. En son Almeira’da teknik yöneticilik bakılırsavi yapan ve şu an boşta olan 44 yaşındaki İspanyol hocaya sorduk ve o da dikkat çeken yanıtlar verdi.

ORMAN KELAMINI YERİNE GETİRMEDİ

Türkiye’de en epey neyi özledin?

O kadar epey şey var ki… Eşim her hafta İstanbul’un yaşamak için en güzel kent olduğunu bana hatırlatıyor. Umarım yakın vakitte dönerim.

İlhan Mansız’la birlikte Şenol Güneş’in yardımcılığını yapmıştın, daha sonrasında ne oldu da yollar ayrıldı?

Lider Fikret Orman, evvel altyapı sorumlusu daha sonrasında da Şenol Güneş’in yardımcısı olarak yemin etti. Lakin ikinci sene o denli bir fırsat vermeyince benim ayrılmam gerekti.

Fikret Orman’a kızgın mısın?

Kızgınlık yok ancak kelamını yerine getirmedi. Bana vadettiği şeyler daha sonra uygulanmadı.

Taraftarı özlüyor musun?

Bilhassa Şampiyonlar Ligi maçlarını canlı izliyorum. Lig maçlarını da takip ediyorum. Stadı görür görmez doğal ki geri dönmek için hasret oluyor ancak şimdilik o denli fırsat yok.

Sergen Yalçın Avrupa’ya masraf

İSPANYOL efsane Guti Hernandez, Beşiktaş’ın son senelerda kıymetli bir ivme yakaladığını söylemiş oldu. Guti, “Sergen Yalçın’ı nasıl buluyorsun? İspanyolca öğrenmeye başladı, La Liga’yı istediğini biliyoruz, ne söylersin?” sorusuna “İyi antrenör her yere gidebilir. Tahminen İspanya
değil öbür bir yer de olabilir. Alanya’da fazlaca uygun bir iş çıkardı ve artık Beşiktaş’ta epey yeterli iş çıkarıyor. Kendisi epeyce güzel bir teknik direktör” karşılığını verdi.

F.Bahçe ve Galatasaray’ı çalıştırmam

Türkiye’de yalnızca Beşiktaş mı yoksa Fenerbahçe yahut Galatasaray’dan teklif gelse kabul eder misin?

Benim hayalim Real Madrid’i çalıştırmak lakin Türkiye’den bir teklif, fırsat gelirse niye olmasın. Ben grup çalıştırmak istiyorum. Lakin Fenerbahçe ve Galatasaray’ı çalıştıramam. Teklif gelirse kesinlikle ‘Hayır’ derim. Daha evvel basın toplantısında söylemiş olduğim üzere kabul edemem (gülüyor)

Beşiktaş bir daha şampiyon olur

Beşiktaş’ın şampiyonluk savını nasıl görüyorsun?

Şampiyonlar Ligi’nde işler istenildiği üzere gitmiyor ancak bence Türkiye’de şu an favori Beşiktaş. Takım olarak en kuvvetli kadro Beşiktaş. Bence şampiyon olacak.