Gurbanoğlu: Marinama çöktüler, sonucu kabul etmiyorum

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Yalıkavak Marina’nın hileli biçimde elinden alındığı argümanıyla İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açtığı davayı kaybeden Mübariz Gurbanoğlu, “Bu sonucu kabul etmiyorum. Eksper atanmadı. İki şahit dinlenmedi. Sözlerin hepsi yalan” dedi.

FETÖ’nün Rusya imamı Ahmet Hamdi Vural ve iş insanı İhsan Kalkavan ile kontaklı olduğu, örgütün Rusya’daki ‘Atlantik’ okulunu finanse ettiği ve Gülen’i ziyarete gittiği argümanıyla hakkında FETÖ davası açılan Mübariz Gurbanoğlu, Yalıkavak Marina’nın hileli biçimde elinden alındığı savında bulunmuş, mahkemeye başvurmuştu.

Sözcü müellifi İsmail Saymaz’a konuşan Gurbanoğlu, şunları kaydetti:

“Bu sonucu kabul etmiyorum. Uzman atanmadı. İki şahit dinlenmedi. Sözlerin hepsi palavra. Kontratta 220 milyon dolar yazıyor. Finansal hilelerle 31 milyon dolara indirdiler. İstinaf ve Yargıtay etapları var. Bu davayı kazanacağız. Benim malıma çöküldü. Marinayı geri istiyorum.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

NE OLMUŞTU?

Peş peşe çektiği görüntülerdeki savları tartışma konusu olan organize cürüm örgütü başkanı Sedat Peker, Azerbaycan kökenli Türk vatandaşı Mübariz Gurbanoğlu’nun FETÖ’cü diye tutuklanmasının ardında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın olduğunu tez edip bu sayede Gurbanoğlu’nun Bodrum Yalıkavak’taki marinasına Mehmet Ağar’ın el koyduğunu öne sürmüştü. Peker, “Onu Pensilvanya’ya Mehmet Ağar götürdü” demişti.

Yatırım tavsiyesi içermez.