Göztepe’de 14 Haziran heyecanı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Bu yıl ise taraftarlar yıllardir olduğu üzere 14 Haziran Pazartesi akşamı bir daha Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’nda toplanıp toplumsal uzaklıklara dikkat ederek yan yana dizilerek meşale gösteri gerçekleştirecek. Taraftarlardan kutlamalarda maske ve uzaklık kuralına itina göstermeleri istenecek. Saat 22.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlamaları öncesinde klasik meşale gösterisinin saat 21.30’da yapılması bekleniyor. Sarı-kırmızılı kulüp de bir daha Gürsel Aksel Stadı’nda meşale ve ışık gösterileri yapmaya hazırlanıyor. Havai fişek şovları ise idarenin geçen yıl kuş sürülerine ziyan vermemek için aldığı karar gereği düzenlenmeyecek.

TARAFTARIN İSYANI SÜRÜYOR

Harika Lig’de geçen dönemin son haftasında Gürsel Aksel Stadı’na konuk Beşiktaşlı bir kısım taraftar alınırken tribüne koronavirüs kısıtlamaları sebebi öne sürülerek giremeyen Göztepelilerin isyanı devam ediyor. Göztepe taraftarları, ikili standarta ve mahallî idarelerin sessiz kalmasına reaksiyon gösterip kentin çeşitli yerlerinde pankartlar açıyor.

TRANSFERDE ONOVO ARGÜMANI

Yeni dönem öncesi transfer arayışlarını da sürdüren Göztepe’nin Nijeryalı orta saha oyuncusu Vincent Onovo’yla anlaşmak üzere olduğu sav edildi. Macaristan’ın Ujpest kadrosunda Göztepe’nin geçen dönem takımına kattığı Obinna Nwobodo’nun eski ekip arkadaşı olan, Obinna’yla Nijerya’dan da yakın arkadaş olan 25 yaşındaki futbolcunun imzasının an sıkıntısı olduğu açıklandı. 4 dönemdir Ujpest takımında yer alan, daha evvel Finlandiya’da Inter Turku ve Helsingin grubunda da oynayan Onovo, geçen dönem Macaristan Ligi’nde 29 maçta forma giyip 1 gol attı.

HALİL GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Göztepe’nin A Ulusal Takım’ın Avrupa Şampiyonası takımından elenmesi tartışma yaratan altyapı patentli yıldızı Halil Akbunar, taraftarın gönlünde taht kuran açıklamalar yaptı. Göztepe’de 12 yılından beri A kadroda forma giyen, transferde ismi biroldukça kulüple anılan Halil, verdiği röportajda, “Göztepe’nin yuvadan yetişmiş oyuncusuyum. Kiralık gittiğim birinci senelerda epey acı çektim. Memnunluğu burada buldum, dünyamı burada kurdum. Artık transfer mevsimi, herkes için güzel olsun. Ben bu mevsimlerin haricindeyım. Futbolu Göztepe’de bırakacağım. 35 yaşıma kadar oynamak dileğindeyim. 7-8 yılım daha var. bu vakitte Göztepeyi bir daha Avrupa kupalarına döndürebilirsek, efsane kaptanımız Gürsel Aksel, Nevzat Güzelırmak ve Halil Kiraz ağabeylerimizin yaşattığı masalın devamını yazabilirsek bakılırsavimi yapmış olurum” tabirlerini kullandı.