Göral Yapı, 8 yıl evvel satışını yaptığı konutları vermedi

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Emekliliğini huzur ortasında geçirmek için meskenini verip projeden daire alan emekli eğitimci Suat Hakkı Kutay, “Emeklilik hayalim de, param da, konutum de gitti” diyerek isyan etti

Sabah’tan Zeynel Yaman’ın haberine göre İstanbul Pendik’te yaşayan ve uzun yıllar kamu kurumlarında eğitimcilik ve danışmanlık yapan Suat Hakkı Kutay, 2013’te Göral Yapı’nın Golden Life projesinden bir daire satın aldı.

Kutay’ın Pendik’teki konutunu 150 bin liraya sayan şirket, üzerine 39 bin 500 lira ödemeyle projeden bir daire sattı. Kaba inşaat halinde olan projenin yakın vakitte tamamlanacağını düşünen Kutay, emeklilik hayallerini yaşayabileceği günler için beklemeye başladı.

Fakat üzerinden yıllar geçmesine karşın rastgele bir gelişme yaşanmayınca, şirketi telefonla aradı. Lakin telefonlarına çıkan olmadı.

Son dakika: 19 Ekim koronavirüs dataları belirtildi! İşte Kovid-19 hasta, hadise ve vefat sayılarında son durum…

HEM KONUTU HEM PARASI GİTTİ

Suat Hakkı Kutay, yaşadığı mağduriyeti şöyleki anlattı: “Bir yakınım aracılığıyla projeden mesken almıştım. 7 yıl evvel tamamlayıp teslim edeceklerdi. Bana daima ‘Hocam senin konutun fiyatı yükseliyor’ diyorlardı.

Lakin baktım ki ne ilerleme var, ne de telefonlarıma çıkan. Tıpkı yeri birkaç şahsa daha sattıklarını öğrendim. Verdikleri senedi de ödemediler. Emeklilik hayalim de, param da, konutum de gitti.”

Kutay’ın mağduriyeti bununla da kalmadı. Daire karşılığı verdiği konutunun diğerine satılması niçiniyle konutundan de çıkarıldı. Bu ortada Göral Yapı’nın Pendik’teki projesiyle ilgili epeyce fazla mağduriyetler yaşandığı ortaya çıktı.

Yatırım tavsiyesi içermez.