Galler Teknik Yöneticisi Rob Page: ‘Türkiye’ye sorun çıkaracak bir planımız var’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
EURO 2020 A Kümesi 2’nci maçında yarın A Ulusal Futbol Takımı ile karşılaşacak Galler’de teknik yönetici Rob Page ve ekibin yıldız oyuncusu Gareth Bale, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yarın kolay bir maç olmayacağını belirten Rob Page, “Türk Ulusal Grubu, İtalya’ya karşı epeyce sıkıntı bir maç oynadı ve kaybettiler. Onlar için makûs bir başlangıç oldu. Yarın kazanmak isteyecekler lakin bizim de hayli düzgün bir kalecimiz var ve elimizden geleni yapacağız. Büsbütün sıkıntı bir oyun olacağını kestirim ederek yeterli bir hazırlık yaptık. Yarın olabileceklere karşı hazırlıklı olduğumuzu söyleyebilirim. Her maçı kendi ortasında kıymetlendiriyoruz, yarınki maç da o denli olacak. Kolay bir maç olmayacak lakin önümüzdeki iki maçta 4 puan kazanmamız bizi bu kümeden çıkarır. Türkiye’ye karşı oluşturduğumuz, Türkiye’ye sorun çıkaracak bir planımız var. Bunu alana koyacağız. Planımızı alana koymaya odaklandık. İtalya maçını izledik, tahlil ettik. Sahiden çok âlâ bir ekibe karşı oynayacağımızı söyleyebilirim. Onlara büyük hürmet duyuyorum. Çok güzel oldukları yerler var. Lakin bizim ekibimizde da onların kuvvetli taraflarını zorlayabilecek oyuncular var” diye konuştu.

“GEREKLİ DEĞİŞİKLİKLERİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM”

İsviçre maçının takımına nazaran ekipte değişikliklere gidebileceğini belirten Page, “Bazı değişiklikler olabilir, bugün de grubumla görüştüm, muhtaçlığımız olan ve geliştirmemiz gereken alanlarda biraz daha çalışmaya başladık. Bu mevzuyu düşüneceğim ve gerekli değişiklikleri yapmaya çalışacağım” diye konuştu.

GARETH BALE: “ATMOSFERİN TESİRİ ALTINDA KALMADAN…”

Yarın stadyumda oluşacak atmosferin tesirinde kalmamaları gerektiğine değinen Gareth Bale, “Tabii ki epey büyük kalabalığın karşısında oynamak fazlaca hoş olacak. Tüm oyuncular motive olacaklar. Bizim açımızdan tahminen yeterli olmayan bir şey lakin daha evvel Türkiye’de de oynamıştım, Türk taraftarın nasıl olduğun biliyorum. Bu kadar kalabalık insan topluğunu görmek bizim için de motive edici olacak. Umarım iki taraf ortasında yeterli bir maç olur. Bizim için fazlaca büyük bir sorun değil, düşmanca bir kalabalık oluştursalar bile bizim için kıymetli değil. Daha evvel bu biçimde atmosferlerde oynadık, değerli olan alana çıkınca yüzde yüzümüzü vermek ve sakin oyunumuzu sürdürmek. Kolektif olarak savunmak ve hamleye çıkmamız gerekiyor. Kimin gol attığı epeyce kıymetli değil daima birlikte tek bir amaca kilitlenmeliyiz. Atmosferin tesiri altında kalmadan elimizden geleni yapmalıyız. Bence bu keyif alınacak bir ortam. Bunu uygun kullanırsak size motivasyon verecek bir öge da olabilir” tabirlerini kullandı.