Galatasaray’da Marcao çılgınlığı! Herkes onu konuşuyor…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Gaziantep FK karşısında 2-0’lık galibiyete uzanan Galatasaray’da gecenin adamı Marcao oldu. Cezasının akabinde fevkalade bir dönüş yapan Brezilyalı stoper maç sonu taraftarların tezahüratları ile adeta kendinden geçti.

Muhteşem Lig’in 11. haftasında Galatasaray alanında Gaziantep FK’yi 2-0 mağlup ederek haftayı 3 puanla kapattı. Sarı kırmızılı grup ismine geceye damga vuran isim Brezilyalı stoper Marcao oldu. Maç boyunca pek epey başarılı müdahalede bulunan Marcao 8 maçlık cezasının akabinde yaptığı dönüşle sarı kırmızılı taraftarları adeta mest etti.

Ligin başında Kerem Aktürkoğlu ile saha içerisinde yaşadığı arbede niçiniyle büyük yansılara maruz kalan, kulüpten gönderilmesi konuşulan ve kadro arkadaşı Kerem’e saldırması niçiniyle 8 maç men edilen Brezilyalı değişik bir biçimde döndü. Cezasının tamamlanmasının akabinde Beşiktaş derbisiyle birinci 11’deki yerine dönen Marcao ortaya koyduğu oyunla Galatasaraylıların sevgisini bir daha kazandı.

MAÇ SONU ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

Galatasaraylı taraftarlar, Gaziantep FK karşısında tesirli bir performans sergileyen Brezilyalı futbolcu Marcao’ya dayanak verdi. Taraftarlar, maçın sonunda tribünlere çağırdıkları Brezilyalı futbolcuya “üçlü” çektirdi. Sarı-kırmızılı taraftarların lehine tezahüratta bulunduğu Marcao, tribünden aldığı bayrağı saha ortasında sallayarak adeta çılgına döndü ve taraftarın standına karşılık verdi.

Toplumsal medyada da gecenin en çok konuşulan adamı haline gelen 25 yaşındaki stoper için övgü dolu sözlerle bahsedildi.

Galatasaray – Gaziantep FK maçında en çok ikili çaba kazanan, top kapan, pas ortası yapan ve sahipsiz top kazanan oyuncu Marcao’ydu.

‘HAK ETMEDİĞİMİZ DURUMLARLA YÜZ YÜZE KALDIK’

Maç sonu açıklamalarda bulunan ve taraftarların takviyesiyle sıkıntı günleri geride bıraktığını söz eden oyuncu, “Maçtan daha sonra duygusal anlar yaşandı. İnanılmaz memnunluk yaşadım. Sizin de söylemiş olduniz üzere fazlaca sıkıntı devirlerden geçtim. Ne yazık ki hem kendim hem ailem kimi vakit istemediğimiz, hak etmediğimiz durumlarla yüz yüze kaldık. O yüzden sıkıntı durumlardan geçtik lakin başta Fatih hocama teşekkür etmek istiyorum. Zira o sıkıntı durumlarda benim daima yanımda oldu, dayanağı daima benimle birliktedi. Dayanağını hiç esirgemedi. Bütün grup arkadaşlarım da birebir biçimde. Artık artık onları geride bıraktık; ancak ne olursa olsun bugün kazandığımız o denli ya da bu biçimde yalnızca bir üç puan var. Galatasaray’ın gayesi büsbütün şampiyonluk.” dedi.

İŞTE MARCAO İÇİN TWİTTER’DA YAPILAN PAYLAŞIMLAR:

Van Dijk gelsin kramponlarını taşısın. @teixeira_marcao

— scofield (@sco1905) October 31, 2021

Marcao show…
Bu ligin çok üstünde stoper, Marcao…

— Serdar Kelleci (@serdarkellecii) October 31, 2021

Marcao'nun bir tek golü eksik.
Her şeyi yaptı.

— Serdar Kelleci (@serdarkellecii) October 31, 2021

Marcao 3’lü çektiriyor
😍

Sen muazzam bir detaysın @teixeira_marcao pic.twitter.com/Gcs8V1Pj0z

— Duayen
✍
 (@yuruyensolbekk) October 31, 2021

ne izlettin bugün bize sen naptın abi sen bugün neydi ya o öyle, Marcao'ya sahip olduğumuz için çok şanslıyız.. pic.twitter.com/NY1FpWumKK

— nando muslera (@musleratavratt) October 31, 2021

SENİ SAVUNDUĞUM İÇİN ÖYLE MUTLUYUM Kİ..MARCAO BU TAKIMIN EN ÖNEMLİ OYUNCUSU ! pic.twitter.com/0TD3suzHrA

— ultrAsNeşetBABA
🦁
(@uANESETBaba) October 31, 2021