Galatasaray Lazio maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Lazio maçı UEFA Avrupa Ligi E Kümesinde oynanacak. Galatasaray Lazio maçı bu akşam saat 19:45’te başlayacak, Exxen platformu üzerinden yayınlanacak. Barış Alper, Sacha Boey ve Feghouli Galatasaray Lazio maçı için forma giymesi beklenmiyor.

UEFA Avrupa Ligi’de temsilcimiz Galatasaray, E kümesindeki birinci maçında Lazio karşısına çıkıyor. Geçtmişte 4 sefer karşı karşıya iki rakibin gayretinde, 2001-2002 yılındaki birinci maçı Galatasaray ikinci maçı ise Lazio 1-0’lık skorla kazanmıştı. 2015-2016 döneminde Avrupa Ligi’nde son 32 çeşidinde karşı karşıya gelen iki grubun gayretinde birinci maç 1-1’lik skorla tamamlanırken ikinci maçta 3-1’lik skorla Lazio tipi geçen taraf olmuştu.

GALATASARAY LAZİO MAÇI SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Galatasaray Lazio UEFA Avrupa Ligi maçı bu akşam saat 19:45’te başlayacak. Türk Telekom Stadyumu’nda oynanacak olan uğraşta Sloven hakem Matej Jug düdük çalacak. Matej Jug’un yardımcılıklarını Matej Zunic, Manuel Vidali yapacak. Gayret Exxen platformu üzerinden yayınlanacak.

GALATASARAY LAZİO OLASI 11

Galatasaray: Muslera, Yedlin, Luyindama, Marcao, Van Aanholt, Berkan, Cicaldau, Taylan, Morutan, Kerem, Halil

Lazio: Strakosha, Lazzari, Luiz Felipe, Acerbi, Radu, Milinkovic, Escalante, Luis Alberto, Zaccagni, Muriqi, Felipe Anderson

LAZİO MAÇI ÖNCESİNDE FATİH TERİM’İN BASIN TOPLANTISI

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Lazio maçında kadrosuna güvendiğini söylemiş oldu. Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi birinci maçında yarın İtalya Serie A takımlarından Lazio’yu konuk edecek. Müsabaka öncesi düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Marsilya, Lazio, Lokomotiv Moskova ve Galatasaray dörtlüsünün, Avrupa kültürü olan bir dörtlü olduğunu kaydederek, “Avrupa’da ve oynadığı her yerde esaslı kulüpler. Bir Şampiyonlar Ligi kurası çekseniz yahut Şampiyonlar Ligi’nde bu kadrolar geldi deseniz kimse yadırgamaz. Hepsi de epeyce kuvvetli. Bunların birincisi Lazio. Meslektaşım Sarri idaresinde epeyce da kuvvetli bir ekip kurdular. Şampiyonluğa oynayabilecek kapasitede bir grup kurdular. Marsilya aslına bakarsanız fazlaca âlâ başladı, Lokomotiv de her vakit bu arenada bulunan, kıymetli işler yapabilecek bir kadro. Âlâ bir takımı var Lazio’nun. Şu oyuncu şundan daha âlâ, bu oyuncu daha önde demek başka oyunculara büyük haksızlık olur. Lige de düzgün başlamışlardı son Milan maçına kadar. Ancak karşısında da neredeyse yeni kurulmuş, biroldukca oyuncusunu güzelleştirmiş bir Galatasaray var. Ben oyuncularıma güveniyorum, kesinlikle ki yanılgı yapacaklardır. Biz de bu yanlışları en aza indirerek yolda giderken bir kusura niçiniyet vermemek için çalışacağız. Kolay bir maç olmayacak lakin ben yarınki programa baksaydım, Galatasaray – Lazio maçını seyretmek için programıma alırdım, keyifli geçeceği kesin. Ekibime güveniyorum, gençlerimize ve öteki arkadaşlarımıza güveniyorum. Burada da epeyce güzel bir fikstürle başlamadık. İçeride Lazio, dışarıda iki deplasman üst üste. Oynadığımız son 10 maçı çeşitli alanlarda oynadık. Kendi konutumuzda birinci sefer oynuyoruz. Bunların 8’ini de kaybetmedik. bu biçimde de bir hasretimiz var, kendi alanımız ve taraftarlarımızla ilgili. Kümedeki her maç sıkıntı, sonuna kadar argümanı olan bir Galatasaray olur inşallah. Bunun için uğraşacağız” dedi.

“BÖYLE SEVGİ SELİYLE KARŞILAŞTIKLARINI SANMIYORUM”

“Taraftar, Galatasaray ekibinin en değerli ögesi ve desteği” diyen Fatih Terim, şunları söylemiş oldu: “Onlarla birlikte Ali Sami Yen’de yazılan tarihleri düşündüğümüzde, birliktece epey yol kat ettik, epeyce muvaffakiyetler kazandık. Futbolun tadının tuzunun taraftar olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Bizim onu özlediğimiz kadar onların da bizi özlediğini düşünüyorum. Futbolcuların ve Galatasaray kadrosunun oyun içerisinde taraftarlarla tutturduğu ritim fazlaca değerli. bu biçimde bir birleşmede ortaya epeyce hoş tablolar çıktığını hepimiz gördük, şahit olduk. Heyecanlıyız. Galatasaray taraftarının önüne birinci sefer çıkacak futbolcularımız da var. Kendi bulundukları ülkelerde yahut liglerde bu biçimde bir sevgi ve tezahürat seliyle karşılaştıklarını sanmıyorum. Oyuncuya etki eden bir yaklaşım var. İnşallah bu hasret yahut kavuşma sonunda güzellikle, hepimizin keyifli olacağı bir sonuçla biter.”

“YARIN MARCAO’YU OYNATABİLİRİM”

Stoper sınırını nasıl kurgulayacağıyla ilgili gelen soruya Terim, “Herbiçimde sizi bu soruya iten, Marcao’nun oynayabilecek olması. Luyindama, Alparslan ve Nelsson’u da saydığımızda orada kuvvetli seçeneklerimiz olduğu kesin. çabucak hemen karar vermedim. O bölgede seçeneklerimiz olması düzgün. Bize bu dönem muhtaçlık duyduğumuz hallerde dört arkadaşımızın da yardımcı olacağı net, beni sevindiren o. Yarın Marcao’yu da oynatabilirim lakin dediğim üzere çabucak hemen kadroyu hazır hale getirmedim” tabirlerini kullandı.

“FEGHOULI VE EMRE KILINÇ’I DENEYECEĞİZ”

Lazio maçı öncesi sakatlığı bulunan isimlerden bahseden tecrübeli çalıştırıcı, “Çarşamba, perşembe, pazarların külfetli yanları bunlar. Barış’ın da tahminen eline bir atel yahut müdafaayla bir şey yapıp idmana çıkarabilir miyiz diye hekimle bu biçimde bir söyleşide bulunduk. Her oyuncuya gereksinimimiz var. İdmanda Feghouli ve Emre Kılınç’ı yine deneyeceğiz. Yalnızca bu maçta değil, genç kadroyla oynadığımız hazırlık maçında bir darbe yemiş. Ufak tefek sakatlıkların, karşıma sakatlık olarak çıkmasından hoşlanan birisi değilim. Onlar da bunu biliyor. Deneyeceğiz. Lazio tahlil toplantısından geliyoruz. Tahminen de bugün değil lakin kadrosu yarın dizeceğim alanda gündüz. Fedakarlık yapmak istemeleri hoşuma gidiyor lakin insan sıhhatini öne koyan biri olarak yüzde 100 olmaz denirse düşünmeyiz. İnşallah oynarlar, deneyeceğiz” açıklamalarında bulundu.

“TUTULMAZ BİR GALATASARAY OLACAK”

Kasımpaşa ve Trabzonspor müsabakalarında 2-0 öndeyken karşılaşmayı 2-2 bitirmeleriyle ilgili konuşan Fatih Terim, “Benzer senaryolar tıpkı skorla bitince keyfimiz kaçıyor. Çok gol kaçırmışız, fazlaca hakim oynamışız birinci 45 dakika. Fakat bu yeni kurulan genç grubun vakit zaman arızalarını nazaranceğiz yolda. İnşallah bizi onaramayacağımız bir yere götürmez. Onlar yapacak, biz düzelteceğiz. Onlar da tecrübelendikçe daha tutulmaz bir Galatasaray olacak inşallah” diye konuştu.

“ONLAR KUSUR YAPACAK, BİZ AFFEDECEĞİZ”

Marcao ile Kerem Aktürkoğlu içinde yaşanan olaylar daha sonrasında Kerem Aktürkoğlu’na da bir küme taraftar tarafınca reaksiyon gösterilmesine değinen Terim, şöyleki konuştu: “Tabii hiç bir oyuncuma, hiç bir arkadaşıma rastgele bir şey olmasını istemem lakin bilhassa şayet bir gruba gönül vermiş iseniz, sevginizde sınırsız olabilirsiniz. Fakat yerginize bir hudut koymak zorundasınız. Alkışlamak için hazır durduğunuz bir kümesi ağır bir biçimde eleştirmek bence epey gerçek bir hareket değil. Kerem de bizim değerle üzerinde durduğumuz bir evladımız. Beğenilen olmayan bir hadise yaşandı. Galatasaray liderinden idaresine, hocasından taraftarına, basın da dahil Kerem’e sahip çıkmıştır, hiç tereddütsüz. Başka tarafa da verilecek cezalardan en ağırını vermişizdir. Öpüşerek barıştılar. Bu kolay atlatılabilecek bir travma değildir ancak Kerem tam bir beyefendi üzere, profesyonelce oyununu oynuyor. Alışılmış ki yanılgıları olacak. Tahminen kimi davranışları güzel gelmeyebilir lakin Kerem uygun bir çocuk, uygun bir genç. Yalnızca Kerem değil, bence hiç bir oyuncumuz bunu hak etmiyor. Marcao’nun ceza almasını Kerem’e yormak fazlaca gerçek olmaz, yediğimiz gollerde onu suçlamak hiç gerçek olmaz. Marcao varken de yedik. Hepimiz için, tüm oyuncular için hatta bizler için, taraftarımızın, Galatasaraylı olanların yapacağı tedaviyi hiç kimse yapamaz. Söyleyecekleri iki hoş söz, bizim de işimizi fazlaca kolaylaştırır. Açıkçası etkileniyorlar. Onun için rica ederim, bu gençleri daima birlikte kazanalım. Taraftarımıza muhtaçlığımız var. Makûs kelam hiç bir şey kazandırmaz, kesinlikle bir hududu olmalı. Onlar kusur yapacak, biz affedeceğiz. bu biçimde bu biçimde doğruyu bulacaklar. Yarına daha yanlışsız beşerler olarak adım atacaklar. bu biçimde yergiler olmasa daha âlâ olur.”

“ÇOK DAHA ÂLÂ VE YENİLMEZ BİR EKİP OLACAĞIZ”

Trabzonspor maçında golü 42’nci dakikada yediklerini hatırlatan deneyimli teknik adam, “Gole kadar da rastgele bir külfet olmamış. Olağan ki 2-0 öne geçtikten daha sonra Galatasaray’ın topla olan samimiyeti daha da artmalı, top bizde kalmalı. Bilhassa oyun ortasında galipseniz topun sizde kalması daha kıymetlidir. Buna yavaş yavaş alışacaklar. Bu kadar sıradan goller yemeyi bir tarafa bırakacağız yakında, büyük ihtimalle. Biz en azından devreye bu biçimde girebilme maharetini de yavaş yavaş öğreneceğiz. Senaryo birebir, skorlar da birebir olunca insan keyifsiz oluyor. Burada kıymetli olan yaşayarak öğrenmek, kimi vakit bu biçimde berbat deneyimler edinirsiniz. Onlar da hayli üzgündü, uçakta bilhassa. Güya mağlup olmuşlar üzere. Biz onlara 3 puan haricindeki bir sonucun bizi memnun etmediğini söylüyoruz. Burası Galatasaray. Lakin alışılmış şayet kazanmak istiyorsanız, oyunun birtakım kısımlarında kalenizi yeterli korumalısınız yahut daha fazla atmalısınız. Bunu yakın bir vakitte yapacaklar. Dünyada hiç bir ekip durmadan pres yapamaz, baskı yapamaz. Bu olağanda fizik kurallarına muhalif. Bunun kısımlarını âlâ ayarladığımız gün, hem beyinlerinde hem bedenlerinde refleks haline gelecek, oyun içerisinde faal dinlenmeyi pasla, topla yaptığımız gün, epeyce daha güzel ve yenilmez bir grup olacağız. Onu yapabilecek kapasitede futbolcularımız. Çok uzun bir vakit olarak görmüyorum bunu. bir süre de kesinlikle lazım fakat bir süre de vermek istemiyorum” dedi.

“LAZIO MAÇI ÇOK DEĞERLİ BİR DURAK”

Özgüvenin hayli değerli olduğunu kaydeden Terim, şu sözleri kullandı: “Lazio maçı; Kasımpaşa, Trabzonspor, Hatayspor, eleme maçlarından daha sonra epeyce kıymetli bir durak. Umarım bunları ileri taşıyabilecek bir oyun ve skor alırız. esasen kazanırsınız lakin nasıl kazandığınız fazlaca kıymetlidir. Ümit ederim biz bunu oyuncularımızın bir daha sonraki atakta, kendilerine çok inanç sağlayan bir oyun olarak döner diye düşünüyorum. Yarının en kritik tarafı bu.”

“GÜZEL BİR GECE OLACAK”

İtalya ile ilgili hislerinden bahseden Fatih Terim, “İtalya ile ilgili niyetlerimi vakit zaman İtalyan basını sorduğunda da, sizler sorduğunuzda da paylaşıyorum. İtalya bizim ailecek epeyce keyifli olduğumuz bir yer oldu. Doğal kazanımlar, şampiyonluklar geliyor geçiyor lakin herbiçimde kalıcı olan iz oluyor. İz bıraktığımı düşünüyorum. Seviyorum İtalya’yı. Hafta ortasında, gün ortasında, ay ortasında, devamlı konuştuğum dostlarım var, yahut konuk ettiğim. Çok memnunum, gerçekten epeyce önemli dostlarım oldu. İnsan biriktirme, birikimlerin en hoşu. İtalyan grubuyla oynamak kolay değil. Bilhassa son senelerda İtalya futbolunda oynamaya yönelik, sonuca yönelik, hoş futbola yönelik atılımların da İtalyan ekiplerini öteki bir noktaya getirdiğini görüyoruz. Avrupa Şampiyonası’ndan da belirli. Lazio da epeyce kıymetli kulüplerden birisi. Bu sene her yılkinden daha kuvvetli bir kadro yaptılar. Meslektaşım da bu takımın başında, epeyce yeterli işler yapan bir insan. Bence hoş bir gece olacak, dostlarla oynanan bir gece. Alanda doğal ki herkes çabasını verecek, sonunda hepimiz öpüşerek ayrılacağız” diye konuştu.

“BEN BABEL’DEN MEMNUNUM”

Son devirde performansı tartışılan isimlerden Ryan Babel ile ilgili gelen soruya Terim, “Babel temelinde epey güzel bir oyuncu, bunun için aldık. Sakatlık geçirdi, pandemide birtakım şeyler oldu. Tahminen son grafiğindeki bir zik-zak, diğer türlü bakılmasını sağladı. Babel değerli bir oyuncu, yeterli de bir profesyonel, düzgün de bir ağabey. Kesinlikle ki Trabzonspor maçına koyduğumuz vakitte da 2-3 duruma girebilirdi, benim de beklentim oydu. 1-2 tane veremediler, kendisinin de yanlış tercihleri oldu. Ben Babel’den mutluyum. olağanüstü işler beklediğim bir oyuncu, bu yeteneği var. Son vakit içinderda bunu verdi mi, hayır. Lakin muhtaçlık duyduğumuz vakit deneyimiyle, yeteneğiyle bize bunu verebilecek bir oyuncu” karşılığını verdi.

“BARELLA’YI ÇOK BEĞENİYORUM”

Bir İtalyan gazetesine verdiği röportajda Barella’yı epeyce beğendiğinden bahsetmiş olduğunin hatırlatılması üzerine Fatih Terim, “Hiç tanımam da, alma ihtimalimiz de yok. Çok beğeniyorum. Orta saha oyuncusu olarak, yetenekleri olarak beğeniyorum. Ben bir Messi hayranıyım. yıllardır bana sorarlar, daima söylerim. Sahanın ortasında yapamayacağı bir iş yok. İtalya’da da biroldukça oyuncu söyleyebilirim lakin ben Barella’yı söylemiş oldum. Oyunun birkaç tarafını oynayabilecek, epey koşan ve uğraş eden, uygun bir orta saha örneği olarak söylerim. İtalya Ulusal Grubu’nu tahlil ederken, kimler öne çıkıyor sorusu geldiğinde, ben de Barella dedim. Özel bir niçini yok” dedi.

“HER OYUNCUYA MUHTAÇLIĞIMIZ OLACAK”

“Teknik, taktik, sistem, bunlar ne kadar değerliyse, atletik performans da son senelerda o kadar önemli” diyen Fatih Terim, “Trabzonspor maçında 117 kilometre koşmuşuz. Öyleyse bu Şampiyonlar Ligi averajında demektir. Ferdî olarak, kimi oyuncuların, bir diğer oyuncuya yetişme ihtimali yoktur. Ne yaparsa yapsın, o ortadaki fark hayli sıkıntı kapanır. Berkan da bizim orta saha oyuncularımız içerisinde, 12 ve üstünü koşan bir oyuncu. 11 küsürden aşağı hiç görmedim. Beni sevindiren taraf, kendilerine görüşmede 10’dan aşağı kimseyi görmeyeceğim demiştim, aşağı üst kimse yok. Bir kişi var, ona da 12 metre var. Herkes üstüne çıkmış. Stoperlerimizde 10’un altında isimler vardı, bunu istemediğimizi söylemiştik. Yalnızca benim kadromdaki oyuncularla Berkan’ın farklı değil, karşıdakilerle de farklı var. Sevindirici olan o. Zira hiç bir bünye, bir oburu kadar değildir. Olağan tempolarda epey fazla uzaklık kat eder fakat bir oburu de yüksek şiddetli koşularda ondan hayli daha öndedir. Biz o istatistikleri incelerken, tamamını inceleriz. Bu kadar koşmanın, bir de yanlışsız oyunla olması genel olarak kadronun vakit nasıl bir kadro olduğunu tespit edebilirsiniz. Başkalarını de yükseğe çekmeye çalışacağız. Kayseri, Marsilya, Rize deplasmanlarına çıkacağız üst üste. Her oyuncuya, her dakika gereksinimimiz olacak. Allah’a şükür, dönem başından beri bir tane yumuşak doku sakatlığımız var. İnşallah öbür da bir sakatlık görmeyiz” sözlerini kullanarak kelamlarını noktaladı.