Fuat Çapa: 10 numara ve kanatlara muhtaçlığımız var

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Samsunspor Teknik Yöneticisi Fuat Çapa, 10 numara, sağ kanat ve sol kanat mevkiinde oyuncu eksikleri olduğunu, 1-2 tane katkı sağlayacak oyuncu ile daha avantajlı bir ekip durumuna gelebileceklerini söylemiş oldu.

Spor Toto 1. Lig gruplarından Samsunspor hafta sonunda deplasmanda karşılaşacağı Ankara Keciörengücü maçının hazırlıklarını Teknik Yönetici Fuat Çapa idaresinde Nuri Asan Tesisleri’nde yaptığı çalışmayla devam ettirdi. Fuat Çapa, idman daha sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“10 numara, sağ kanat ve sol kanat muhtaçlığımız var”

Transferde eksik kalan mevkilere değinen Samsunspor Teknik Yöneticisi Fuat Çapa, “Şu anda savunma ve orta alandaki alternatifimiz gereğince var. Kadro içerisinde rekabeti oluşturacak duruma da sahibiz. Maalesef 10 numara ve sağ-sol kenar mevkiinde oynayacak oyuncu eksikliğimiz var. Alternatifsiziz bilhassa. Oraya 1-2 tane bize katkı sağlayacak oyuncu gelmiş olsaydı daha avantajlı, seçenekli, rekabetli bir ortama girecektik. Gelmese de sorun değil. O kadar da büyütmeye gerek yok. Adam almak için de oyuncu almanın bir manası yok. Liderimizin ne kadar emek verdiğini biliyorum. Dün 2 saatlik bir toplantı yaptık. Birinci devre, devre ortası ve daha sonrası için konuştuk. Devre ortası işleri epey kolay olmuyor. Elimizde olanlara daima birlikte inanalım, destekleyelim. Bu hafta deplasmanda oynayacağız. daha sonrasında da konutumuzda oynayacağız. Şayet hepimiz bir şeyler istiyorsak, kent de konutumuzda oynadığımız maçlara gelerek ne istediğini göstersin” dedi.

“Yabancı kuralından dolayı Türk futbolcu bulmak hayli kolay değil”

Transferde yerli oyuncu havuzunun çok dar olduğuna değinen Fuat Çapa, “Takviye her vakit istenir. Sonuçta her vakit harikasını istersiniz. Bunu herkes ister. Ancak burada devre ortası ile dönem başı yapılan ataklar eş kıymette değil. Bunu göz gerisi etmemek lazım. İdare gereken arzuyu yahut çabası göstermemiş olsa bu biçimde tahminen biraz hayal kırıklığı olurdu ancak tam aksine bizden daha fazla istiyorlar. Bir an evvel transfer çalışmalarını bitirmek istiyorlar. Alen Melunovic’in sorunu yeni çözüldü. Yabancı oyuncu almak istiyorsanız elinizdeki yabancılardan göndermeniz gerekiyor. Elimizde epey yerli oyuncu havuzu da yok. Herkes yerli oyuncu transfer etmek istiyor. Hatta kimi ekipler yabancı kuralını göz önünde bulundurarak genç yerli oyunculara da yöneliyorlar. Artık Türk futbolcusuna daha fazla kıymet verilmeye başlandı. Bundan dolayı da Türk oyuncu bulmak hayli kolay değil. 8 Şubat’a kadar süremiz var. Kesinlikle alternatifler oluşacaktır. İdaremizde uygun olanı ortamıza katmaya çalışacaktır. Elimizdeki oyunculara odaklanmak istiyorum. Maksadımız birinci 6’ysa hangi mevki ve oyuncuların gerektiği ya da birinci 2’yse hangi mevki ve oyunculara muhtaçlığımız olduğunu bilerek idaremiz çalışmalarını devam ettiriyor. Gelen oyunculara ve elimdeki oyunculara bakarım. Benim için en kıymetli oyuncular onlardır” diye konuştu.

“Üst sıralardaki gruplarla puan farkını en aza indirmek istiyoruz”

Üst sıralardaki kadrolarla ortalarında puan farkını kapatmak istediklerini lisana getiren Çapa, şunları söylemiş oldu: “Bizim ismimize ikinci devreye moralli başlamak kıymetliydi. Bilhassa 2 müsabakadan galip gelmek değerliydi. Her ne kadar tahminen Balıkesir müsabakası rakip olarak küçük gözükse de alınan 3 puan bence epeyce pahalıydı. Zira bundan evvelki hafta yanlış hatırlamıyorsam; Eyüpspor Balıkesir ile birliktee kaldı. Bu ligde oynadığınız her rakibi ciddiye almak zorundasınız. İçeride oynamış olduğumuz Kocaeli müsabakası için maçtan daha sonra da söylemiştim; ekibin oynadığı oyun, alandaki konum alışımız, skordan daha sonra bilhassa son 20 dakikada oynanan oyun şad ediciydi. Ben son 20 dakikaya da hayli fazla müdahale etmedim. Yalnızca kadromuzun o cins skorları aldığında saha içerisinde yan taraftan epey fazla müdahale edilmeden neler yapabileceğini görme ismine müdahil olmadım. Kimlerin sorumluluk alıp almayacağıyla ilgili benim adıma hoş bir manzara oldu. Saha içerisinde tahminen taraftarlar yalnızca skora odaklı bir şeylere baktı. Tabi skor bizi de keyifli eti ve önceliğimizdi ancak ikinci etapta da bu tıp olayları; saha içerisinde önder oyuncu, saha içerisinde sorumluluk alan oyuncuları görmek bizim için kıymetliydi. Zira bundan daha sonraki süreçte bu çeşit oyunculara kesinlikle gereksinimimiz olacak. Keçiörengücü müsabakası değerli bir müsabaka, onlar da son haftalarda çıkış yapan bir kadro. İkinci devre her müsabakanın ve alınan puanların bedeli artıyor. Birebir ciddiyetle hatta biraz daha konsantre olaraktan bu müsabakaları oynayıp, mümkün olduğu kadar üstümüzdeki ekiplerle puan farkını kapatıp daha üstte olanlarla da puan farkını en aza indirmek etmek istiyoruz” dedi.