Fenerbahçe’den geleceğe bir yatırım daha: Rıdvan Arda Şahin

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz günlerde 6 genç futbolcusuyla yeni kontrat imzalayan Fenerbahçe, Didim Belediyespor’un genç futbolcusunu da takımına kattı.

Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Fenerbahçe, geleceğe yatırım yapmayı sürdürüyor.

Hafta ortasında 6 genç futbolcusuyla kontrat imzalayan sarı-lacivertliler Didim Belediyespor’un sol kanat oyuncusu Rıdvan Arda Şahin’i de takımına dahil etti. Geçen hafta sonu Didim Belediyespor ile Söke Gençlerbirliği U16 ekibinin maçını izlemeye gelen Fenerbahçe Altyapı Sorumlusu Tahir Karapınar’ın Rıdvan Arda Şahin’i beğendiği bildirildi. Bir haftalık görüşmelerin ve resmi sürecin tamamlanmasının akabinde Rıdvan Arda Şahin, Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Genç futbolcunun 2022-2023 döneminden itibaren sarı-lacivertli formayı giyeceği öğrenilirken, Didim Belediyespor idaresi transferi duyurdu. Kulüp Lideri Bedri Altıntaş Didim’den altyapıdan bir futbolcunun 3 büyük kadrodan birisi olan Fenerbahçe’ye transfer olmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, “Didim’in spor topluluğu ve kulübümüz ismine gurur verici bir durum. Gelecek dönemlerde Rıdvan’ın hem kendisini birebir vakitte Didim’i gururlandıracak çalışmalar ortasında olacağına inanıyoruz” dedi.

“TRANSFER KAİDELERİ ÇOK İYİ”

Didim Belediyespor altyapı antrenörlerinden Mustafa Külle, transferle ilgili olarak, “Geçen hafta pazar günü lig maçımıza Tahir Karapınar hocam gelmiş ve o gün mutabakat sağlanmıştı. Ama imzalar atılmadan paylaşmak istemedim. Fenerbahçe Kulübü’nden gelen protokol evrakı kulübümüz tarafınca imzalandı. Rıdvan Arda Şahin 2022-2023 döneminden itibaren artık Fenerbahçe oyuncusu. Transfer kaideleri kulübümüz için de oyuncumuz için de epeyce oldukça âlâ. Tahir Karapınar hocama hayli teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’ye, Didim Belediyespor’a ve tabi ki oyuncumuz Rıdvan Arda Şahin’e iyi olsun” açıklamasını yaptı.