Fatih Terim: Bayrak açarak, ses bombaları atarak tahrik ettiler

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Marsilya müsabakasının akabinde konuştu. Terim çabayı değerlendirip birinci yarıda yaşanan olaylarda ise tribüne giderek ne konuştuğunu deklare etti.

UEFA Avrupa Ligi E Grubu’nda Marsilya ile 2. hafta maçında 0-0 birliktee kalıp kümede liderliğini koruyan Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, maç sonu açıklamalarda bulundu.

Alınan 1 puandan ve oynanan oyundan mutlu olduğunu ve daha yeterli olacaklarını tabir eden Terim, kümesi önder bitirmeyi hedeflediklerini söyleyerek şunları söylemiş oldu;

– Bugün Marsilya ile yalnızca Fransa’da değil her yerde oynamak güç. Düzgün tahlil ettik ve dersimizi uygun çalıştık. Cengiz ile birlikte iki kanadı hayli uygun ve geniş kullanan bir ekip. Çok adamla da atak yapan bir ekip. Berkan ile güzel kapattık kanadı.

– Kazandığımız toplarla oyunu sete döndürdük. Bol pas yaparak düzgün çıktık. Cicaldau boş kaleye atacakken hakem bariyerine takıldı. Hakeme gösterdiğimizde bu durumu ‘kötü şans’ olarak kıymetlendirdi. Birinci yarı daha yeterli taktiksel yanıt verdik. Pres yapmalarına müsaade vermedik. Alan daralttılar lakin âlâ paslarla çıktık.

“HERbiçimde GOLLERE BAŞLAYACAĞIZ”

– İkinci yarıda genç takımımızla biraz panik yaptık. Buralarda son dakikalarda sıkışmanız fazlaca olağan. Giren ve çıkan oyuncunun değişmediği bir Marsilya… Buradan puanla ayrılmak epey güzel. Gençlere bu biçimde maçlar inanç verir. Yenilmedik ve önder olduğumuz için memnunum. Gol yollarında biraz daha hareketli olmamız lazım. Benim ekiplerim genel olarak en epey gol atan gruplar listesinde önde olur. Herbiçimde gollere başlayacağız…

– Bugün gerçek işler yaptık, kimi vakit savunmayı da gerçek yapmak lazım. kimi vakit 1 puan sizi öbür yerlere taşır.

– Taraftarlara da teşekkür ederim. Binlerce Marsilya taraftarlarına gürültü olarak güzel yanıt verdiler.

BİRİNCİ YARIDA YAŞANAN OLAYLAR

– Ben birinci yarıda oyun durduğunda taraftarlara sakin olmalarını söylemiş oldum. Fakat Marsilya taraftarları da Ermenistan bayrağı açarak tahrik etti. Onlar ses bombaları attılar. Yunan ve Ermeni bayrağı açtıkları için tahrik olduklarını söylemiş olduler. Yürekleriyle ve takviyeleriyle bizleri yalnız bırakmadılar.

– Önder bitirmek en büyük emelimiz. Rusya’dan da daha düzgün döneceğiz inşallah. Lokomotiv de kolay grup değil. Bu kümenin Şampiyonlar Ligi ayarında olduğunu söylemiştim. Avrupa’ya yakıştığımız bir gerçek, burada olmayı hak ediyoruz.