Eski Wisconsin senatörü ve Milwaukee Bucks’ın sahibi Herbert Kohl, 88 yaşında öldü

Avcılar

Member
Bay Kohl ayrıca Bucks organizasyonunun her üyesine ve Bucks’ın yaşlanan ve yakında değiştirilecek arenası olan BMO Harris Bradley Center’daki her çalışana toplam 10 milyon dolar tutarında ikramiye verdi. Müjdecilerin her biri 2.000 dolar aldı ve bazı uzun süredir Bucks çalışanları ipoteklerini ödeyebilecek veya yeni evler satın alabilecek kadar para aldı.

The Journal Sentinel’e “Bunu yapmaktan mutlu oldum ve onlar da çok minnettar oldular” dedi. “Benim hayatımı değiştirmez ama onlarınkini değiştirir.”

Hayatı boyunca Milwaukee’de yaşayan ve Jackson, Wyo’da bir at çiftliği işleten Bay Kohl, hiç evlenmedi ve çocuğu olmadı.

Geriye ağabeyi Sidney, ablası Dolores ve küçük erkek kardeşi Allen kaldı.

1998 yılında üniversitenin Madison kampüsünde inşa edilen 15.000 kişilik basketbol ve hokey sahası olan Kohl Center’ın inşası için Wisconsin Üniversitesi’ne 25 milyon dolar bağışladı. Ayrıca Wisconsin liselerindeki mezunlara ve öğretmenlere her yıl burs veren bir eğitim vakfı kurdu.

Bay Kohl’un net serveti hiçbir zaman açıklanmadı, ancak Forbes 2016’da bu rakamın 630 milyon ila 1,5 milyar dolar arasında olduğunu tahmin ediyordu. Sadık bir Bucks hayranı olarak kaldı ve kenardan birkaç sıra yukarıda bulunan Fiserv Forum’a sezonluk biletleri vardı.

Bay Kohl’un takıma olan inancını teyit edercesine Bucks, 2021’de NBA şampiyonluğunu kazanarak ve Phoenix Suns’ı yedi maçta mağlup ederek on yıldır süren kuraklığa son verdi. Bay Kohl’a takımı Milwaukee’de tutma çabalarından dolayı bir şampiyonluk yüzüğü takdim edildi ve şampiyona geçit töreninde öndeki arabaya binerek “Bu hayatımın en güzel günlerinden biri” diye ilan etti.

Orlando Belediye Başkanı raporlamaya katkıda bulunmuştur.