Erol Bulut: ‘Milli Takım’ın performansı beni şok etti’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Kısa müddet evvel eski lider Mehmet Büyükekşi’den misyonu devralan Cevdet Akınal ve Gaziantep Futbol Kulübünün yeni Teknik Yöneticisi Erol Bulut, kulüp binasında basın toplantısı düzenledi.

görüşmede açıklamalarda bulunan Erol Bulut, amacı olan bir gruba geldiğini tabir ederek, “Yeni bir müddetç başladı. Bugün burada olmaktan memnunum. Kulübün amaçlarını biliyorum. Maksadımız üst sıralarda yer alabilmek. En düzgününü yapmaya çalışacağız. Bu futbolcu, idare ve medyamızla bir arada olması gerekiyor. Ben değil, biz olarak yola çıkıp sonuna kadar götüreceğiz. Sonuçta büyük bir kulüpten ayrıldığınızda maksadı olan bir kulübe gitmek istedim. 2 sene evvel bir daha Gaziantep FK ile görüşmüştüm. Son 2 yıldır Gaziantep FK birinci 10 içerisinde yer alan bir kadrodur. Şu an hem Avrupa tıpkı vakitte Türkiye’de transfer ile ilgili hareket yok. Kadroya bakacağız tahlil ediyoruz. Eksiklerimizi idaremize sunacağız. Hakikat şahısları yan yana getirip oynatmak istiyoruz” formunda konuştu.

Yabancı sınırlamasının yanlış olduğunu söyleyen Bulut, “Yabancı sayısı hür olmalıdır. Kısıtlama ile altyapıdan âlâ oyuncu çıkmaz. 14 yabancı özgürken daha epey yurt dışına oyuncu gönderdik. Bu kulüpte hak eden oynayacak” açıklamasını yaptı.

“MİLLİ GRUBUN PERFORMANSI BENİ ŞOK ETTİ”

Ulusal grubun performansına da değinen Bulut, “Milli ekibin Avrupa Şampiyonası’ndaki performansına ben de şoktayım. 9 maçta 7 galibiyet alan bir grubun puan almadan elenmesi beni şaşırttı. Oyuncular Türkiye’ye dönelim havası veriyordu” tabirlerini kullandı.

LİDER AKINAL: “2 GÜNDE ANLAŞTIK”

“BİR SOL BEK, DÜZGÜN BİR SANTRFOR…”

Lider Akınal, bir sol bek bir tane de santrforu takımlarına katacaklarının altını çizerek, “Hocamız grubu tahlil etmiş, istemediğini yolladık. Mirellas bizi oyaladı, vazgeçtik. Muhammet Demir’in mukavelesi bitmişti. Başakşehir’e gitti. Başakşehir’in istediği parayı vermeyeceğiz. Koşullarımızla anlaşırsak alırız. Başakşehir’e teklifimizi sunduk. Aykut hoca onu deneyecekmiş. Orta sahanın ortasına bir oyuncu almayı düşünüyoruz. Andre Felipe’ye para vererek gönderdik. Sözleşme yaptığımız oyuncular var. Şu anda defansımız epey sağlam. Bir sol bek, güzel bir santrfor aldığımız vakit başarılı olacağımız kanaatindeyiz. Bunu el birliği ile yapacağız. Kenti gerimize alacağız. Her türlü tenkide açığız. Ne yaparsak ortak akılla yapacağız. Kadromuzu üst sıralara ve Avrupa’ya götürmeye çalışacağız. Ukraynalı genç bir oyuncu aldık. O epeyce âlâ bir futbolcu olacak. Sagal ve Doğan Erdoğan’ı aldık. Başka iki yabancı teknik yöneticilerimiz bir tane genç oyuncuyu takıma almadı. Yabancı hocayla her şeyi konuşamıyoruz. Yerli hocayla sabah akşam sohbet ediyoruz. Yabancı teknik yöneticilerin istemediği oyuncuları göndermek için 25 milyon lira para ödedik. Bolu kampına gideceğiz. 21 Temmuzda Avusturya’ya gidecek ekibimiz. Hazırlık maçlarımız olacak. kuvvetli kadrolar olacak bunlar” diye konuştu.

Kulübün vergi borçları haricinde burcu olmadığını söz eden Lider Akınal, “Hedefimiz Lig’de birinci 5’tir. Kulübün yalnızca vergi borcu var. Onu da vergi barışı içerisinde çözeceğiz. Öbür bir borcumuz yoktur. Biz kurumsal bir kulübüz. Bin liradan başlayarak kombine çıkartmayı düşünüyoruz” diye konuştu.