Erdoğan – Şimşek buluşmasının sırrını deklare etti

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Uzun yıllar AKP iktidarında Maliye Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı üzere üst seviye nazaranvlerde bulunan Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir ortaya gelmişti.

Söz konusu buluşma kulisleri hareketlendirmiş “Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yerine mi geliyor?” sorusuna yol açtı. Lakin o günden bu yana rastgele bir gelişme yaşanmadı.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’dan Mehmet Şimşek Erdoğan buluşması ile ilgili dikkat çeken bir argüman geldi.

TV5’te Hasan Basri Akdemir’in sunduğu ‘Konuşmadan Olmaz’ isimli programa katılan Babacan soru üzerine kelam konusu ‘buluşmayı’ yorumladı.

“niçin ‘AA MEHMET ŞİMŞEK GELİYOR’ DİYE HEYECANLANIYORLAR?”

İktidar kanadında oluşan ‘heyecana’ dikkat çeken DEVA başkanı, “Madem alanı iktisat olan, ekonomist olan bir cumhurbaşkanı var, madem ülkeyi çok âlâ yönetiyor, madem iktisatta her şey hoş niçin bir heyecan geliyor ki ‘Aa Mehmet Şimşek’ olabilir diye. Burada önemli bir tutarsızlık var. Bunu anlatmayınca, işaret etmeyince beşere doğal üzere gelebiliyor” dedi; akabinde kendisinin mevzuyla ilgili duyumunu paylaştı:

BABACAN’DAN FLAŞ ARGÜMAN. ERDOĞAN İLE MEHMEH ŞİMŞEK BU YÜZDEN Mİ BULUŞTU

“Mehmet Beyefendi hangi münasebetle niçin o törendeydi bilemiyorum, kendisine sormadım da. Onu kendisine sormak lazım. İleride ne olur ne olmaz… Onu da sormak lazım. Bizim Mehmet Bey’le uzun yıllar birlikte çalışma ortamımız oldu. Partimiz kurulurken de istişare halindeydik. Kendisinin özel dalda angajmanları var, danışmanlık yaptığı işler var. Sanırım o merasimdeki firmalardan birine de danışmanlık yapıyor diye duymuştum. Özel bölümde angajmanları olduğu için, bir fazlaca şeyi istişare ettik. Özel dala devam etmek istedi. Bakanlığının son senelerında Sayın Erdoğan’la çalışma koşulları fazlaca verimli, olumlu olmadı diye biliyorum. Kendi bilecekleri iş.”

Yatırım tavsiyesi içermez.