Erdoğan: Bay Kemal, bak, fabrika yok diyordun, 26 fabrika daha açıyoruz

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada,

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye’ye yatırım yapan kimse pişman olmaz. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye’nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum.

Bay Kemal, bak, fabrika yok diyordun, 26 fabrika daha açıyoruz.

Yeşil kalkınma ihtilali ile endüstriden ihracata her alanda ülkemizi yen bir düzeye çıkarıyoruz.

Bu muvaffakiyetin ardındaki güç özel dalımızdır.

Milletimiz bizden yatırım istiyor, işte yatırım. Milletimiz bizden üretim istiyor, işte üretim. Milletimiz bizden istihdam istiyor, işte istihdam. Milletimiz bizden güvenlik ve huzur istiyor. İşte güvenlik, işte huzur. Milletimiz istiyor, biz de yapıyoruz.

Sorunlarımız olağan olarak var, lakin hamdolsun hepsinin tahlili bizde mevcut. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın ekonomik sıkıntıların ateşiyle kavrulduğu bir periyottan geçiyoruz. Biz ülkemizin en az hasarla ve kazanımlarla bu devri geride bırakması için çalışıyoruz.

Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Akaryakıt yok akaryakıt. Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye’de bu biçimde bir sorun yok.

Yatırım tavsiyesi içermez.