Dwyane Wade, Hall of Fame göreve başlama sürecini ve siyasi hedeflerini anlatıyor

Avcılar

Member
Miami Heat, 2003 NBA seçmelerinin beşinci sırasında Dwyane Wade’i seçtiğinde, ligin Michael Jordan döneminden çıkmak için umutsuzca yıldız oyunculara ihtiyacı vardı.

Wade’in draft sınıfı – LeBron James, Chris Bosh ve Carmelo Anthony’nin de dahil olduğu – orayı ve daha fazlasını vurdu. Wade anında ligin en popüler oyuncularından biri haline geldi ve Miami’deki takım arkadaşı Shaquille O’Neal ona akılda kalıcı bir takma ad verdi. Yıldırım. Uygundu – Wade rutin olarak şık dönüş hareketleriyle ringe saldırdı ve üç şampiyonluk galibiyetine giden yolda önemli smaçlar ve turnikelerle bitirdi.

Bu hafta sonu Wade, 16 yıllık kariyeri boyunca kazandığı ödüller göz önüne alındığında kaçınılmaz görünen bir başarı olan Naismith Memorial Basketbol Onur Listesi’ne alınacak. 13 All-Star takımına girdi, bir kez lige liderlik etti ve Miami’nin Dallas’ı yendiği 2006 NBA Finallerinde En Değerli Oyuncu seçildi.

Basketbol oynamayı deneyen ve Onur Listesi’ne girebilen tüm bir nesilden seçilmiş birkaç kişiden biri olmak için, bunu 10 yıl önce bilip bilmemem önemli değil, dün aldım. çağrı – her şey gerçeküstü hissettiriyor,” dedi Wade yakın tarihli bir röportajda.

2019’da emekli olduğundan beri Wade, Utah Jazz ve memleketi Chicago WNBA takımı The Sky’da mülkiyet hissesi aldı. İlkbaharda Wade, LGBTQ topluluğunu olumsuz etkileyen eyalet yasaları nedeniyle ailesini Florida’dan Kaliforniya’ya taşıdığını duyurdu. Wade’in ergenlik çağındaki kızı Zaya bir transseksüel ve Wade onun hakkında açık konuşuyor.

Wade geçtiğimiz günlerde Haber’a basketbol kariyeri ve potansiyel siyasi makam adaylığı hakkında konuştu.

Bu röportaj netlik ve uzunluk için düzenlenmiştir.

Chicago’nun Güney Yakası’nda fazla yaşam olmadan büyüdün. Emekli olduğunuzda, eski Başkan Barack Obama’ydı. sizin için bir anma videosu kaydetti. Bu yolculuğu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Babam ve ben bunun hakkında konuşuyoruz. Hala inanamıyoruz. NBA kariyerinin bittiğine hala inanamıyoruz. Doğum günümde, 40 yaşıma girdiğimde, Başkan Obama’dan bir telefon aldım ve “Hey, şimdi telefonu aç” dedim, bir arama olacak.” “Tamam” diyorum. , “Birleşik Devletler Başkanı’nı bekliyorlar” diye duydum. “Ne? Bu benim hayatım, değil mi?”

İlk NBA maçı Allen Iverson’a karşıydı. Bu hafta sonu, o sizi başlatırken tam bir daire çizeceksiniz. neden onu seçtin

Michael Jordan en sevdiğim oyuncuydu. Ancak çocukken büyüyen ve Michael Jordan futbolu bırakmaya karar veren Allen Iverson, kültürümüzün bir kahramanı oldu. Sanırım pek çok insan 3 numara giydiğimi biliyor ama birçok insan neden 3 numara giydiğimi bilmiyor. Bu yüzden bu anı benimle ilgili olması gereken bir fırsat olarak değerlendirmek istedim ve insanlara ışık tutabilmek ve buraya gelmeme yardımcı olacak insanlara çiçek verebilmek istedim. Tabii ki ailem. Koçlarım tabii ki. Takım arkadaşlarım tabii ki.

Ama nasıl göründüğünün ve nasıl yapılabileceğinin resmini veren insanlara ne demeli? Ve Allen Iverson bana bunun neye benzediğini ve içinden geldiğim parçalanmış topluluktan nasıl çıkarılabileceğini gösterdi. Bu yüzden ona çiçeklerini herkesin önünde vermek istiyorum çünkü o bunu hak ediyor.

Kim olduğun Dirk Nowitzki ile birlikte kaydediliyorsun, hadi buna flört diyelim bazen gergin ilişki. Şimdi onunla ilişkiniz nasıl?

Dirk’e basketbol oyununu oynamış en büyük oyunculardan biri olarak saygı duyuyorum. Biriyle bir şeyler yaşamak eğlenceli ve hiçbir zaman birbirimizi korumadık. Tamamen farklı pozisyonlarda oynadık ama her zaman söylediğim gibi biriyle konuşmak istersem finale gitmesini isterim.

Dirk ve ben finalde iki kez birbirimize karşı oynadık. Takımı bir kez kazandı. Benim takımım bir tane kazandı. Bu yüzden ona yıkama diyorum. Ve ait olduğum sınıfın bir parçası olduğum için minnettarım. Ve benim için Dirk – ve şimdiye kadar oynayan kimsenin gölgesi yok – ama bence Dirk muhtemelen şimdiye kadar gördüğümüz en büyük uluslararası oyuncu olarak kabul ediliyor.

Transseksüel topluluğa, özellikle de kendi çocuğunuza olan bağlılığınız hakkında kapsamlı bir şekilde konuştunuz. Orlando Magic’e nasıl tepki verdiniz? Super PAC’e 50.000$ bağışlayın Florida Valisi Ron DeSantis ile bağlantılı mı? (DeSantis, muhaliflerin “Eşcinsel Deme” olarak adlandırdığı yasayı destekledi; geçen yıl yasalaşan ve öğretmenlerin seks hakkında öğretebileceklerini kısıtlayan bir yasa. sınıfta cinsiyet. Magic’in bağışı, DeSantis’in duyurulmasından sadece birkaç gün önce, 19 Mayıs’ta yapılmıştı. Cumhuriyetçi cumhurbaşkanlığı adaylığı için çalışıyor 2024’te.)

Odaklandığım o kadar çok şey var ki ve bir bakıma yapılacak o kadar çok savaş var ki. Bu, sesimi kullanan diğer pek çok şeyle birlikte savaşmak istemediğim bir şey. İnsanlar, insanların yapmak istediklerini yapacak. Ve onları durdurmak için kendi başına yapabileceğin hiçbir şey yok. Ve bu yüzden nerede ihtiyaç varsa ve elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.

İlkbaharda, Florida’daki Demokratların işin içinde olduğuna dair bazı raporlar vardı. Senato için aday olman için seni işe alıyoruz.

[Laughter] Duydum.

Hiç ofis için aday olmanız istendi mi?

Evet.

Bu yaklaşımın nasıl bir şey olduğunu bana tarif et.

Yani bu sadece bir konuşma. “Hey, iyi olur”, “Hey, seni görebiliriz”, “Seni aramızda görmek isteriz.”

Onlar kalbime yakın olan ve hakkında konuşacağım ve savunacağım şeyler. İşte bu yüzden siyaset oyunları oynamıyorum. Onun hakkında pek bir şey bilmiyorum.

Ama aynı zamanda bir Amerikan vatandaşı ve tanınmış bir kişi olarak, diğer insanların imkanları olmadığı için yapamayacakları şeyleri vurgulama ve bunlar hakkında konuşma sorumluluğum olduğunu da anlıyorum.

Yani kaçıyorsun

[Laughter]

Bakalım seni biraz kızdırabilecek miyim? Eminim Paul Pierce’ın ikinizi karşılaştıran yorumlarından bazılarını görmüşsünüzdür. Birkaç farklı şey söyledi. Ama söylediği şeylerden biri: Yapacağım alıntıyı oku – “Shaq’ı takımıma ekle. LeBron ve Bosh’u bana getirin. Kazanmayacak mıyım? Benim, LeBron ve Bosh’un kazanamayacağını düşünmüyor musun? Bir çift kazanamayacak mıyız?”

Paul’ün senin hakkında söylediklerini gördüğünde nasıl tepki verdin?

şu an kira bedava yaşıyorum.

Hayatımda pek çok şey oluyor. Kendimi oynamayan veya oynayan biriyle karşılaştırmak kesinlikle yapılacaklar listemde yok. Dinle, Paul Pierce oyunumuzda sahip olduğumuz en iyi oyunculardan biriydi. Ve bence, bilirsiniz, harika bir oyuncu olduğunuzda ve oyununuzun hak ettiği ilgiyi göremediğinizde, bazen dikkatleri o çöplerin olduğu yere çekmeniz gerekir. Ve Paul benden daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyor. Buna inanmalıdır. Bu yüzden harikaydı. Benim argümanım bu değil ve oyunu Paul Pierce’tan daha iyi olmak için oynamadım. Oyunu oynadığım gibi oynadım ve yaptığım fedakarlıkları yaptım. Herkes fedakarlık yapmak istemez.

bir yıldız olabilirim Ben Robin olabilirim. Larry, Curly ve Moe’nun bir parçası olabilirim, her neyse. Tüm bu alanlarda başarılı ve harika olmayı başardım.

Takımınızda belli bir yetenek olsaydı ne yapardınız demek kolay ama o yetenekle oynamak zorundasınız. Ve bu en zoru – farklı kuşaklardan ve farklı tarzlardan gelen yeteneklerle oynamak ki bunu başardım.

Artık 41 yaşında olduğuna göre, eski önemli anlarını görmek nasıl bir duygu?

2005-2006 arası bir kesime bakıyordum. Sanırım 45 dakikaydı. Yaklaşık 15 dakika izledim. Bu düzenlemeden uzaklaştım ve sadece oyunu nasıl oynadığıma baktım. olgunlaşmış.

Şimdi çocuklarımız var. Ve gelişimin harika olduğunu düşünüyorum ama çocuklar hareketleri üzerinde çalışıyorlar. Sadece defans oyuncularına tepki verdim. Benim hareketlerim basit bir tepkiyle ortaya çıktı ve bunlar şu anda üzerinde çalışılan ve vurgulanan hareketlerdir. Tıpkı Chicago’da amcalarım, babam ve ailemle oynadığım zamanki gibi basketbol oynuyordum.

Bu yüzden eski olaylarıma bakmayı seviyorum çünkü dürüst olmak gerekirse oyunum ve tarzımla çok fazla insan görmedim. Ve böylece benzersizdi. Ve kimsenin ne kadar iyi olduğumu gerçekten anlayamadığı oyunlardan birine sahip olduğum için minnettarım.