Doğtaş Mobilya fabrikasında korkutan yangın!

Mihriban

Global Mod
Global Mod
D-100 kara yolu Kaynaşlı mevkisinde bulunan Doğtaş mobilya fabrikasının depo kısmında çabucak hemen bilinmeyen niçinle yangın çıktı. Kısa müddette büyüyen alevler fabrikanın imalat ve sevkiyat kısmına de sıçradı.

Düzce, Bolu, Kocaeli ve Sakarya’dan gelen itfaiye takımları yangına müdahale etti. Çalışmalara AFAD ve gönüllüleri ile Düzce Arama Kurtarma Takımı (DAKE) de takviye verdi.

Yangın sırasında yavaşça yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı, ağır dumandan etkilenen 20 şahsa sıhhat takımlarınca ayakta müdahale edildi.

Yangın, takımların yaklaşık 2 saat süren müdahalesi kararı söndürüldü.

Yangın kararı fabrika kullanılamaz hale geldi.

Doğanlar Mobilya Kümesi İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Düzce tesislerinde çıkan yangında maddi hasar oluştu.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, olayla ilgili şu bilgiler verildi:

”Şirketimizin Düzce’de bulunan üretim tesisinde dün gece saat 22.00 sularında kumaş deposunda çabucak hemen kaynağı belirlenemeyen bir niçinle yangın çıkmıştır.

Yangın, itfaiye gruplarının süratli müdahalesiyle denetim altına alınmıştır. Kumaş deposu ve terzihane kısımları yangında hasar görmüştür. Rastgele bir can kaybı ve faydalanma olmamıştır.

Bugün itibariyle hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Fabrikamızın tamamı sigorta kapsamında olup ekspertiz çalışmaları başlamıştır.

Yangın kararında terzihane haricinde üretim çizgilerimizde ziyan görülmemekle birlikte, tedbir emelli bir gün mühletle üretim durdurulmuştur.

28.12.2021 tarihinden itibaren tesisimizde üretim faaliyeti kaldığı yerden devam edecektir. Şirketimizin 2021 beklentilerine ait ilan etmiş olduğu maksatlarda yangın sebebiyle sapma olmayacağı öngörülmektedir.”

Yatırım tavsiyesi içermez.