Doğan Erdoğan: Galatasaray maçına çıkış maçı olarak bakıyoruz

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Gaziantep Futbol Kulübü, Muhteşem Lig’in 11. haftasında deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürürken, idman öncesi konuşan Doğan Erdoğan, “Galatasaray maçı bizim için çıkış maçı olacaktır” dedi.

Gaziantep Futbol Kulübü, Harika Lig’in 11. haftasında 31 Ekim Pazar günü deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını tesislerinde yaptığı idmanla sürdürdü. İdmana bütün futbolcular katılırken, idman öncesi Doğan Erdoğan açıklamalarda bulundu. Grup olarak son haftalarda gösterdikleri makûs performansı ve düşüşü sonlandırmak istediklerini ve Galatasaray maçı ile çıkışa geçmek istediklerini vurguladı.

GALATASARAY MAÇI

Galatasaray maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gaziantep FK’nın 25 yaşındaki futbolcusu Doğan Erdoğan, “Son iki haftadaki performansımız yeterli değil. Bunun farkındayız esasen lakin lig maratonunda kimi inişler ve çıkışlar oluyor. Galatasaray üzere büyük gruplarla oynanacak maçlar bu devirler için hoştur. Zira bu girdaptan çıkmamız ekstra motivasyonla daha kolay oluyor. O yüzden biz Galatasaray maçına çıkış maçı olarak bakıyoruz. Bu maçtan daha sonra da arka arda galibiyetler alarak puan durumumuz daha yükseğe çekmek istiyoruz” dedi.

“GALATASARAY MAÇINDA GÖSTERMEK İSTİYORUZ”

Grubun son iki haftadaki performansı ile ilgili takım olarak kıymetlendirme yaptıklarını ve ders çıkardıklarını belirten Erdoğan, “kimi vakit maç içerisinde istemediğiniz şeyler olabiliyor. kimi vakit motivasyon düşüklüğü, mental yorgunluk, egzersiz yorgunluğu üzere sebepler performans düşüklüğüne niye olabiliyor. Fakat hiç bir şey bu berbat performansa sebep olmamalı. Daha fazla savaşmamız ve daha fazla istememiz gerekiyor. Bunu da ekip içerisinde konuşuyoruz. Son Giresunspor maçından daha sonra birbirimize daha hayli sarılmamız ve yardım etmemiz gerektiğini konuştuk. Bunu da Galatasaray maçıyla göstermek istiyoruz. Zira güçlü maçların motivasyonu daha farklı oluyor. Kolay maçlarda motivasyon daha düşük oluyor. O yüzden fikstür zorluğu kimi vakit kimi kadrolara olumlu yansıyabiliyor. Biz de bunu hedefliyoruz” sözlerini kullandı.

“KENDİMİ YETERLİ HİSSEDİYORUM”

Kendi performansı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan ve son haftalarda forma bahtı bulduğunu lisana getiren Doğan Erdoğan, “Şuan kendimi yeterli hissediyorum. Son maçlarda daha fazlaca forma bahtı buluyorum. Birinci 11’de başlayıp elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hocam da bana güveniyor. Ekip arkadaşlarım da hayli yardımcı oluyor. Ben de onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. O yüzden kendimi güzel hissediyorum” diye konuştu.