Dijital Futbolun geleceğine birinci Adım Azerion ve Fortuna Sittard’dan geldi

Mortician

Active member
Dijital Futbolun geleceğine birinci Adım Azerion ve Fortuna Sittard’dan geldi
İki Türk girişimcinin kurduğu milletlerarası oyun şirketi Azerion, Hollandalı futbol kulübü Fortuna Sittard’ın %20’sine ortak oldu

2015 yılında iki Türk teşebbüsçü tarafınca kurulan ve süratle büyüyerek memleketler arası bir oyun şirketi olan Hollanda merkezli Azerion, sahibi bir daha bir Türk olan Hollandalı futbol kulübü Fortuna Sittard’ın %20’sine ortak oldu. Bu iştirak futbol kulübüne sermaye sağlamakla kalmayıp dijital futbolun geleceği için atılan epey değerli bir adım olarak öne çıkıyor.

Bilhassa Habbo Hotel ve Hotel Hideaway isimli oyunları ile bilinen ve dijital oyunların yanı sıra reklam teknolojileri konusunda da uzman olan Azerion, bu iş birliği ile tüm bu deneyimlerini Hollanda’nın birinci profesyonel futbol kulübü ve 1. Lig kadrolarından olan Fortuna Sittard’a aktararak, kulübün daima spor birebir vakitte kurumsal gayelerine ulaşması için çalışacak.

Yüksek beklentilerden doğan güç birliği

Daha evvel Galatasaray Spor Kulübü’nde Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu İcra Heyeti Lideri olarak nazaranv alan, 2017’den itibaren ise Fortuna Sittard’ın Sahibi ve Lideri olan Işıtan Gün yaptığı açıklamada, ‘Azerion üzere küresel tesiri devasa yükseklikte ve yalnızca oyun değil beraberinde reklam teknolojileri alanında da görülmemiş bir uzmanlığa ve bilgiye sahip bir şirketle iş birliği yapmaktan büyük memnunluk ve heyecan duyuyoruz. İşbirliğimizin temelleri atılmaya başladığı andan itibaren iki şirketin tertip ve kültürel yapılarının ne kadar uyumlu olduğunu görmek, bizi, ortak gayelere ulaşmak konusunda daha da motive etti.’ dedi.

Birinci andan itibaren iş birliği için duyduğu heyecanın altını çizen Azerion Kurucu Ortak ve CEO’su Atilla Aytekin ise yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu; ‘Stadyumdaki birinci buluşmamızdaki sıcak karşılama bizi konutumuzda üzere hissettirdi. Bizler de birer futbol taraftarı olarak, bu olağanüstü kulüple Azerion içinde çok büyük benzerlikler görmekten epeyce keyifli olduk. Onlar da bizim oyuncu kitlemizle olduğumuz üzere kendi taraftarıyla kocaman bir aile kurmuşlar. Biz de Habbo Hotel ve Hotel Hideaway üzere oyunlarımız vesilesiyle bu biçimde yakın bağlar kurmanın ne kadar pahalı olduğunu biliyoruz. Emsal bedellere sahip olduğumuz bu olağanüstü kulübe yatırım yapmak bizim için büyük değer taşıyor. Bu iştirakin, dijital futbolun geleceği için atılan epeyce değerli bir adım olduğuna inanıyoruz.’

Sermayeden Daha Fazlası

Azerion, Fortune Sittard’a yalnızca sermaye değil teknoloji alanında da epeyce bedelli deneyimler aktaracak. Bu iş birliği ile futbol taraftarları içinde da sağlıklı ve başarılı bir ticari büyüme elde etmeyi hedefleyen Azerion, teknoloji tecrübeleriyle de Fortune Sittard’ın Hollanda 1. Ligi’nde istikrarlı bir oyuncu olması için çalışacak. Azerion CEO’su Atilla Aytekin, ‘Şirketlere büyümeleri için yardım etmek bizim DNA’mızda var. Azerion olarak şu ana dek 50’den çok tertibe yatırım yaparak işlerini büyütmelerini sağladık. Dijital dünyaya olan hakimiyetimiz ve deneyimlerimizle birebirini Fortuna Sittard’la da başaracağımıza elbet inanıyoruz. Bunun yanı sıra kulübün taraftarlarıyla olan etkileşim ve aile bağlarını da oyun teknolojileri üzere eğlenceli ve özelleştirilmiş araçlar kullanarak güçlendirmek için çalışacağız’ dedi.

Fortuna Sittard Lideri Işıtan Gün ise ‘Teknoloji, inovasyon ve taraftarlarla etkileşim futbol dünyasında süratle değer kazanırken, bu işbirliğinin bu açıdan da epeyce âlâ bir örnek olacağına inanıyorum.’ dedi.

Azerion Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin

www.azerion.com

Fortuna Sittard Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin

www.fortunasittard.com

Hibya Haber Ajansı

manisakulishaber.com Adresinden Alıntıdır.