Çaykur Rizespor Galatasaray maçınının ardından… ‘Sanırım elektrikler kesildi’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’ın 90+11’de attığı golle 3-2 mağlup ettiği Çaykur Rizespor’da lider Tahir Kıran maç sonu bağlandığı televizyon programında hayli konuşulacak açıklamalar yaptı.

Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran, Galatasaray’a kaybettikleri maçın akabinde açıklamalarda bulundu. Tahir Kıran müsabakayla ilgili olarak TV 100’e yaptığı açıklamada, “Çok bir şey söylemek istemiyorum. 80 milyon izledi. Onların takdirine bırakıyorum. Tek söz konuşmuyorum. Fakat sessiz kalacağımın garantisi yok. Herkes kendine göre hesabını yapacaktır. Ne kaybettiğimiz birinci maç, ne de son maç. Yapılanları gördük. Polemiğe girmek istemiyorum” dedi.

Hakem kararlarına gönderme yapan Tahir Kıran “Maçtan daha sonra soyunma odasına gittim ve grubu tek tek grubu tebrik ettim. 11 bireye karşı 15 kişi oynayınca biraz sorun oluyor. Ona gücün yetmiyor. Güya 15 bireye karşı oynamış üzere hissettik” sözlerini kullandı.

‘ALİ PALABIYIK KENDİSİNE YAKIŞANI YAPTI’

Tahir Kıran ayrıyeten “Son golde sanırım elektrikler kesildi, VAR ile irtibat koptu. Riva ile görüşemediler sanırım. Ali Palabıyık kendine yakışanı yaptı, maçı hoş biçimde yönetim etmiştir. Herkes VAR’a gidecek diye düşündü. Bir anda düdüğü çaldı maçı bitirdi. Skor tabelası ondan 2-2 kaldı. Benim ekibim bir gün bu biçimde maç kazanırsa, ben kendime yediremem” açıklamasını yaptı.

‘BİZE DE TEŞEKKÜR ETMELERİNİ İSTERDİK’

Galatasaray’ın maçtan daha sonra Rizespor’a teşekkür etmemesine reaksiyon gösteren Tahir Kıran “Galatasaray’ı tebrik ederiz, muvaffakiyetler dileriz. En güzel biçimde rakibimizi ağırladık. Onlar yalnızca Valimize ve Emniyet Müdürümüze teşekkür etmişler. Bize de teşekkür etmelerini isterdik. Yedek oyuncuları ve teknik heyeti tribüne aldım. Ben gittim aldım ve protokol tribününe oturttum. Herkes kendine yakışanı yapar. Geri kalan kalan hakemdi, bilmem neydi, sizlerin yorumuna bırakıyorum” dedi.

Oğulcan Çağlayan’ın gülücük paylaşımın sorulması üzerine Tahir Kıran “Oğulcan Çağlayan muhatabım değil” halinde konuştu.

Karadeniz grubunun lideri “Zamanı gelince konuşuruz. Sıcağı sıcağına konuşmak istemiyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.