Çaykur Rizespor – Galatasaray maçı öncesi… ‘Sahaya gömeriz’ polemiği

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’ın deplasmanda Çaykur Rizespor ile oynayacağı müsabaka öncesi Karadeniz takımının lideri Tahir Kıran gündem yaratan ‘Onları alana gömeceğiz’ kelamları üzerine bir açıklama yaptı.

Muhteşem Lig’in 8. haftasında alanında Galatasaray’ı konuk edecek Çaykur Rizespor’da lider Tahir Kıran, “Onları alana gömeceğiz” kelamları üzerine bir açıklama yaptı. Oğulcan Çağlayan transferi niçiniyle daha evvel uzun bir süre tansiyon yaşayan iki kulübün karşı karşıya geleceği maç öncesi Galatasaray cephesi Rize’nin yemek teklifini reddetmişti. İşte Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran’ın açıklamalarından satır başları;

“BURAK BAŞKAN’A BİLDİRİ ATTIM”

Rizespor Lideri Tahir Kıran, TV100’e yaptığı açıklamada; “Biz, Galatasaray topluluğunu Rize’ye davet ettik. Galiba iki kişi geliyorlarmış. Yemeğe davet ettik, onlar da nazik bir biçimde katılamayacaklarını belirttiler. Burak lidere da whatsapp’tan sesli ileti gönderdim. ‘Başkan gelmek istiyorsan bekleriz, başımızın üstünde yerin var’ diye bildiri attım. Bizim rastgele bir husumetimiz yok. Bizim bir husumetimiz yok” dedi.

“EN HOŞ BİÇİMDE AĞIRLARIZ”

Tahir Kıran ayrıyeten “Galatasaray topluluğundan gelenleri en hoş biçimde ağırlayacağız. Galatasaray topluluğundan dostlarımız var. Bir meşakkat yok aslına bakarsan. Yapay bir gündem yaratılıyor, gerek yok. Olan sorunlarımızı çözdük. kimselerle sorunumuz yok” tabirlerini kullandı.

“HİÇBİR TOPLULUK İLE HUSUMETİMİZ YOK”

“Galatasaray ile beyaz sayfa açıldı mı?” sorusunu yanıtlayan Tahir Kıran: “Biz elimizden geleni yapıyoruz. Fakat bir daha onlar birebir biçimde devam edeceklerse bilemem. Biz elimizden geleni yapıyoruz, zeytin kısmı uzatıyoruz. Bizim hiç bir topluluk ile husumetimiz yok” açıklamasını yaptı.

“BANA AĞIR KÜFÜRLER ETTİRDİLER”

Tahir Kıran Beyaz TV’ye yaptığı açıklamada ise “Sosyal medyadan, oradan, buradan yazıldığı üzere Galatasaray’a şöyleki, bu biçimde bir şey kelam konusu değil. Rize halkı, Galatasaray’ı en uygun biçimde ağırlayacaktır. En ufak bir taşkınlık olmayacaktır. Oğulcan Çağlayan için paramızı aldık, mevzuyu kapattık. hiç bir vakit yokuşa sürmedim. Önünü kesmek üzere bir şey düşünmedim. Bunlar farklı yansıtıldı. söylemiş olduklerimin başını, sonunu dinlemeden yazıyorlar. Biliyorsun ki Kuran’ı Kerim’de de ‘Namaza durma’ yazıyor fakat başında diyor ki ‘Abdestsizken namaza durma’ Orada da lafın başında diyorum ki; ‘İsmini anmak istemiyorum. İsmini anmak istemediğim malum kulüple de maçımız var’ Anmak istemiyorum zira önemli manada bana ve aileme düzmece hesaplarla küfürler edildi. Şu anda 50-60’a yakın davam var. Dertlerini örtmek için birilerini bu biçimde ortaya atmak, birilerine küfür ettirmek, sövdürmek bu topluluklara yakışmaz. Sana gece gündüz küfür edilse ne yaparsın? Anmak istemiyorum. Yarın tahminen Fenerbahçe ile Beşiktaş’la da bunları yaşarız, Allah bilir. Lakin olayın buraya gelmesinin niçini ben değilim. Burak Elmas da değil. Bunun kim olduğunu siz arayın bulun” dedi.

“SAHAYA GÖMECEĞİZ KELAMIMDA NE VAR?”

Rizespor Lideri “Sahaya gömeceğiz kelamımda ne var? Rakibine sizi alana gömeceğiz diyemez misin? Ne var bunda?” tabirlerini kullandı.