Caner Erkin: Avrupa Şampiyonası’nda olmak isterdim

Atletizm

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Grup’ya yine dönen Caner Erkin Norveç ile oynanacak kritik maç öncesi açıklamalarda bulundu.

A Ulusal Takım’a bir daha dönen Caner Erkin, Norveç müsabakası öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.EURO 2020 ile ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Caner Erkin “Uzun yıllardir ulusal formayı terletiyorum, fazlaca keyifli oldum. Avrupa Şampiyonası’nda da olmak isterdim fakat nasip değilmiş. Elimden gelen her şeyi vermeye hazırım” dedi.

‘NORVEÇ’İ YENECEK KALİTEDEYİZ’

Ulusal Takım’da ahenk sorunu olmayacağından bahseden Caner Erkin “Milli Takım’da hiç bir ıstırap yoktu, hepimiz arkadaşız. Yeni bir hoca geldi, hepimiz kardeşiz. Ulusal Takım’da bu biçimde sorunlar olmamalı, olmadı da esasen. hayatımıza birebir biçimde devam edeceğiz. Öteki maçı düşünmeden Norveç maçını düşünmemiz gerekiyor. Norveç’i yenecek kalitedeyiz. Yeneceğimize de inanıyorum” sözlerini kullandı.

Şenol Güneş ile Stefan Kuntz içinde kıyas yapması istenen Caner Erkin “Şenol Hoca da fazlaca pahalıydı Kuntz Hoca da epey pahalı. Her hoca elinden geleni yapıyor. Hocanın farklı bir sistemi vardır, oynattığı farklı bir sistem vardır. Değişiklik tahminen orada olabilir, futbolcu tercihleri farklı olabilir. Bunlar değişebilir. Futbol aslına bakarsan futboldur” açıklamasını yaptı.

‘BURAYI ÇOK OYUNCU HAK EDİYOR’

Daha evvelki oyuncu tercihlerine gönderme yapan Caner Erkin “Türkiye’de hayli kaliteli oyuncular var. Burayı fazlaca oyuncu hak ediyor. Kadrolarında en yeterli oynayan oyuncular burada olduğunda, hiç bir sorun yaşamayız” dedi.

Caner Erkin son olarak “Stefan Kuntz oynatmak istediği futbolu bize yansıtmaya çalışıyor. Ne oynayacağımızı buradan söylememeyim. Hocamızın dediklerini yapalım, Norveç maçında bence kahır olmayacak” tabirlerini kullandı.