Burak Yılmaz: Hürmetimden dolayı büyük kutlama yapmam

Atletizm

Global Mod
Global Mod
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde oynanacak Portekiz maçı öncesi konuşan A Ulusal Kadro kaptanı Burak Yılmaz kıymetli açıklamalar yaptı.

A Ulusal Futbol Ekibi, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off çeşidi yarı finalinde perşembe günü Porto’daki Dragao Stadı’nda Portekiz ile karşı karşıya gelecek. Bu güçlü uğraş öncesinde A Ulusal Grubumuzun golcüsü Burak Yılmaz, Record’a özel açıklamalarda bulundu.

‘HEDEFLERİMİZ VE HAYALLERİMİZ VAR’

TFF’den özel müsaadeyle Record’a kısa bir konuşma yapan Burak Yılmaz, “Porto’da Portekiz’e karşı oynamak bizim için fazlaca sıkıntı lakin bizim gayelerimiz ve hayallerimiz var. Bizim en büyük gücümüz Türk olmak. Asla pes etmiyoruz ya da teslim olmuyoruz. Bunlar bizim en düzgün özelliklerimiz” dedi.

‘GELİŞEN BİR TAKIMIZ’

Burak Yılmaz ayrıyeten, “bu biçimde kıymetli bir maçta kalbimizle oynamamız ve aklımızı kullanmamız gerekiyor. Hocamız yeni, biz gelişen bir kadroyuz. Oyuncularımız formda ve uygun bir grup olduğumuza inanıyorum” kelamlarını kullandı.

‘DÜNYANIN EN GÜZEL OYUNCULARINA SAHİPLER’

“Portekiz Ulusal Kadrosu hakkında nasıl bir tahlil yapıyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Burak Yılmaz, “Portekiz’de dünyanın en âlâ gruplarında oynayan ve Avrupa şampiyonluğu bakılırsan oyuncular var. Bence dünyanın en uygun oyuncusuna sahipler. Portekiz favori fakat kimse kazanma hırsımız ve kararlılığımızdan kuşku duymasın” açıklamasını yaptı.

‘SAYGIMDAN ÖTÜRÜ KUTLAMA YAPMAYACAĞIM’

“Lille’den Portekizli oyuncularla bilhassa Jose Fonte, Tiago Djalo ve Renato Sanches ile konuştun mu?” sorusu üzerine Burak Yılmaz, “Takım arkadaşlarımı epeyce seviyorum, bir arada kıymetli işler başardık. Portekiz’i elersek arkadaşlarıma hürmetimden dolayı büyük kutlama yapmayacağım. Onlarla maç hakkında konuşmadım zira hepimiz bu maçın hayli kritik olduğunu biliyoruz. Yalnızca birbirimize düzgün talihler diledik. Seyahat planlarımızı konuştuk. Birbirimize latife bile yapmadık” dedi.