Burak Elmas’tan TFF’ye yanıt! Nihat Özdemir’den ‘atandım’ itirafı…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Lideri Burak Elmas ve Türkiye Futbol Federasyonu içindeki ‘masaya yumruk vurma’ polemiği devam ediyor. TFF’nin yaptığı açıklamanın akabinde SÖZCÜ’ye konuşan Lider Elmas, epey kıymetli bilgilerin yer aldığı toplantıda yaşananları anlattı.

Galatasaray Lideri Burak Elmas, TFF’nin ‘masaya yumruk vurma’ yansısı için yaptığı açıklamaya karşılık Sözcü’ye konuştu.

Lider Elmas, Fenerbahçe derbisinden daha sonra TFF Lideri Nihat Özdemir ve Lider Vekili Servet Yardımcı ile ortalarında geçen konuşmanın bilgilerinı anlattı. Galatasaray Lideri Burak Elmas, “Federasyon Başkanı’nın odasında hocama laf edildiği vakit masaya yumruk vurdum” tabirlerini kullandıktan daha sonra, TFF bu olayın ‘hayal ürünü’ olduğunu söylemişti.

TFF’nin yaptığı açıklama daha sonrası yapılan toplantıda yaşananları anlatan Burak Elmas, şu kelamları sarf etti:

“TERİM HAKKINDA SAYGISIZ İTHAMDAN daha sonra…”

“Fenerbahçe maçı daha sonrası hakem kararları ve TFF’nin konseylerinin külliyen ilgili olarak Sayın Polat Bengizalp ve Sayın Elif Uzuner’le bir arada TFF Lideri Nihat Özdemir, Lider Vekili Servet Yardımcı ve Ali Düşmez’in de dahil olduğu bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı sırasında Servet Yardımcı’nın bedelli hocamız Fatih Terim hakkında yaptığı saygısız bir ithamdan daha sonra sonlanarak masaya yumruğumu vurdum.”

“BİLİYORSUN, BEN BURAYA ATANDIM”

“Benim tepkimden daha sonra Servet Yardımcı ortamı sakinleştirmek için ‘Sen benim söylemiş olduğimi yanlış anladın. Ben makûs bir ithamda bulunmak istemedim’ dedi. çabucak sonrasındasında TFF Lideri Nihat Özdemir ortaya girerek ‘Burak Lider, biliyorsun ben de buraya atandım. Heyetlerden falan da şad değilim’ dedi. Yani bu toplantı ve gösterdiğim reaksiyon, iki kişi içinde geçen bir diyalog değil. Benim dışımda beş şahidin de olduğu bir ortamda gerçekleşmiştir. Bu sebepten dolayı TFF’nin yaptığı açıklama gerçeği yansıtmamaktadır.”