Boston Celtics, 7. Maçta Miami Heat’e karşı zili çalıyor

Avcılar

Member
Sonrasında merak Ve delilikGabe Vincent Cumartesi gecesi Miami Heat’in soyunma odasındaki sessizliği Ed Sheeran’ın Luke Combs’un oynadığı “Life Goes On” şarkısını mırıldanarak bozdu.

Vincent’ın takım arkadaşlarının çoğu bu noktaya kadar çoktan gitmişti ve Doğu Konferansı Finallerinin altıncı maçında Boston Celtics’e karşı yürek burkan bir mağlubiyetten nasıl kurtulacaklarını bulmanın toplu zorluğuyla karşı karşıya kalırken Miami bölgesindeki evlerine doğru yol almışlardı. .

Ancak, NBA’in Larry O’Brien şampiyonluk kupasının büyük boy bir görüntüsünün halıya işlendiği ve serinin geçmiş zaferlerini tasvir eden bir dizi duvar resminin sahaya giden bir tünel boyunca uzandığı soyunma odasında korkunç bir atmosfer vardı. Kalp kırıklığıyla ilgili bir şarkının sözleri pek yardımcı olmadı. Sanki müzik bir radyatörden aktarılıyormuş gibi Vincent’ın iPhone’undan teneke gibi sızdılar:

Tren gibi çekti, sözlerim tükendi;
Söyleyecek hiçbir şeyim yok, her şey acıtıyor.
“Harika şarkı,” dedi Vincent.

Bu sezon Heat için hiçbir şey kolay olmadı ve Vincent, Celtics’in 6. maçta 104-103’lük galibiyetiyle seriyi üçer maç eşitlemesinden sonra belki de şiirsel bir adaletin iş başında olduğunu ima etti. Derrick White’ın zile yaptığı muhteşem dönüş şutu – top yaklaşık olarak parmak uçlarından çıktı. saniyenin onda biri kaldı – Celtics’in en iyi yedi serisini ve sezonunu uzatarak Pazartesi gecesi Boston’da 7. Maçı zorladı.

Heat, Denver Nuggets’a karşı NBA Finallerinde bir yer kazanmaya daha yakın olamazdı. Ve sonra o rüya aniden bir şekilde çok uzak geldi.

Vincent, “Neredeyse olması gerektiği gibi,” dedi. “Ama biliyorsun, Boston’a git ve kazan.”

Takımın fırlatma oyun kurucusu Vincent işi kolaylaştırdı ama bu seri tam bir karnaval gezisiydi. Heat ilk üç maçını kazandı ve NBA Finallerine ikinci olarak 8 numara olarak yükselmeye ve 1998-99 Knicks’e katılmaya çalışırken kendilerini tarihin ön saflarına yerleştirdi. Şimdi Celtics, üç maç sıfıra gittikten sonra bir NBA playoff serisini kazanan ilk takım olmaya çalışıyor.

Heat Coach Erik Spoelstra, “Bu çok iyi bir seri,” dedi. “Şu anda bunu nasıl yapacağımızı bilmiyorum ama bunu yapmak için oraya gidiyoruz.”

Heat için kaçırılan fırsatlarla dolu bir maçın ardından halka açık bir güven oylamasıydı. Nereden başlamalıyım? En iyi iki oyuncuları Jimmy Butler ve Bam Adebayo, sahadan birlikte 37 atışta 9 şut çekti.

Özellikle Butler, oyunun büyük bölümünde düpedüz pasif görünüyordu. İkinci çeyrekte oradaydı, şut saati ilerlerken sahanın tepesinde topla ilgileniyordu. Ancak Butler, sürmek yerine, çemberin önünü kesen 11 fitlik bir koşucuyu almaktan başka seçeneği olmayan Duncan Robinson’a bir pas verdi. Birkaç saniye sonra, Celtics’ten Jayson Tatum turnike için diğer taraftaydı.

Ancak diğer parçalar da Heat’e musallat olabilir. Örneğin dördüncü çeyrekte Adebayo çemberi tuttu ve bir şutu bloke ederek kuralları çiğnedi ve Celtics’e 4 sayılık bir topa sahip olmayla sonuçlandı.

Takım olarak Heat sahadan yüzde 35,5 şut çekti. Kanca atışlarını ve turnikeleri, şutları ve süzülenleri kaçırdılar. İlk 11’e giren ve 21 sayı atan Caleb Martin ve bitmesine üç saniye kala hat-trick yapmaya çalışırken geç galip gelen ve faul yapılan Butler sayesinde hala şansları vardı. Üç serbest atışı da 1 sayılık farkla yönetti.

Ancak bunların hepsi kapanış dizisinin sadece başlangıcıydı – Celtics’ten Marcus Smart’ın girip çıktığı 3 sayılık bir deneme ve White’ın geri dönüşü. Heat’ten Max Strus, Tatum’u korumuş ve topu almasını engellemişti, ancak bu, Beyaz’a sepete giden açık bir yol sağladı.

Spoelstra, “Bu pistte çok şey anlattığımızı sanıyordum,” dedi ve “bazen anlamıyorsunuz. Bence pişman olmana gerek yok. Bu sadece bir utanç.”

24 sayısının 15’ini dördüncü çeyrekte bulan Butler, suçu üstlendi.

Daha iyi oynarsam, o pozisyonda bile değiliz” dedi. “Ve daha iyi olacağım. Bu beni gülümsetiyor çünkü bu adamlar benim örneğimi takip ediyor. Bu yüzden daha iyi oynarsam, genel olarak daha iyi oynadığımızı düşünüyorum.”

Normal sezonu 44-38’lik bir rekorla bitirdikten sonra Heat ön eleme turnuvasına girdi ve açılış maçını Atlanta Hawks’a kaybetti. Bir eleyicinin dördüncü çeyreğinde Heat, Chicago Bulls’u altı sayıya kadar geride bırakarak galibiyete ulaştı ve az farkla playofflara yükseldi.

Ancak Heat’e garip bir şey sızmaya başladı: meydan okuma ne kadar büyükse, o kadar iyi oynadılar. Miami, ilk turda en üst sıralarda yer alan Bucks ile karşılaştı ve iki rotasyon oyuncusu Tyler Herro ve Victor Oladipo’yu uzun süreli sakatlıklar nedeniyle kaybetti, bu sorunlu olmalıydı. Ancak Heat beş maçta ilerlerken Butler harikaydı.

Ancak Heat, üç maçlık galibiyet serisinde liderliğini kaybettiği için Butler’ın bu versiyonu yoktu. Şutlara izin verdi, sürüşlerde tereddüt etti ve topu çevirdi. Diğer bir deyişle, uzun bir sezonun zorluklarından yorgun görünüyor.

Şimdi Miami şimdiye kadarki en büyük sınavıyla karşı karşıya. Butler, gece geç saatlerde maça oynayarak gevşemeyi planladığını söyledi.

Çocuklarımızın pes etmesine izin vermeyeceğim” dedi. “Kimsenin ne dediği umurumda değil. Her şey iyi olacak.”

2 numaralı seri başı Celtics için 7. Maç, sezonunu kurtarmak ve Golden State Warriors’a kaybettikten bir yıl sonra NBA Finallerine dönme sözünü yerine getirmek için bir başka şans. Tatum zaferde bile kararsızdı ve sezonu her gece tehlikeye girdiğinden düzenli olarak uzun süre golsüz kaldı. Cumartesi günkü maçın ikinci yarısında attığı 31 sayıdan sadece 6’sını attı.

Tatum, “Bunun kutlama zamanı olmadığının hepimiz farkındayız.” dedi. “Hiçbir şey elde edemedik.”

Butler, sessizce sohbet etmek için güvenlik görevlisi Kyle Lowry’yi dolabına çağırdığında gece yarısına yaklaşıyordu. Vincent binayı terk etmiş ve atmosferik müziğini yanına almıştı.

Salonun ön tarafındaki bir monitör, ekibin Pazar günkü programında tam olarak bir öğeyi gösterdi: 13:30’da Boston’a uçuş.