Bodrum’da lüks tepe yaptı! Helikoptere binmek 15 Bin Euro

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Şayet girdiğiniz plajda güneşlenmek için bir locanız olsun istiyorsanız 5 bin lirayı gözden çıkarmalısınız. Son olarak da kiralık helikopter meblağları dudak uçuklattı. Göcek’teki teknesine gitmek isteyen bir arkadaşım, gidiş dönüş 15 bin Euro fiyat istediklerini ve rezervasyonların büsbütün dolu olduğunu söylemiş oldu. Günaydın köşe muharriri Mert Vidinli, bugünkü köşesinde Bodrum’daki lüks tüketimi kaleme aldı.

İşte o yazı…

Geçtiğimiz günlerde bir çift arkadaşım buradan Göcek’e, Marmaris bölgesindeki teknelerine gitmek istedi. Karayolu yerine kısa müddette helikopterle seyahat etmek isteyen çift, uygun bir helikopter bulamadı zira hepsi rezervasyonlu, tıka basa dolu. Fiyatlar da uçmuş gitmiş; gidiş dönüş 15 bin Euro. Lakin helikopter yok. “Bu fiyatı veren var mı?” derken öğrendim ki hakikaten varmış sevgili okurum. Hangisi gerçek hayat yoksa her şey paralel kainatta mi gerçekleşiyor?

BODRUM SUSHİ CENNETİ

Asya mutfağı Bodrum’u adeta ele geçirmiş gittiğim her yerin menüsünde kesinlikle sushi var. Wu, Novikov, Hakkasan, Ioki, Zuma bunların içinde en lezzetlileri. Fakat menüye sushi koymuş olmak için koyan restoran da epeyce. Lahmacun, pide önderliğindeki menülerin yerini sushi’nin alması da manidar bir durum. Ben soya sosuna, pirince o kadar doydum ki sorarım yerlere nerede tencere yemekleri, nerede sarmalar?

AĞZINA KADAR DOLU

Toplumsal medyada haklı serzenişi ile Melda Kamhi Kosif dikkatimi çekti. 30 yıldır Bodrum’a geldiğini bir evvelki yazlarda Yalılavak-Türkbükü ortasını bir saatten çok bir müddetde gittiğini, kendi çocukluk vaktinde bir başına yan koydaki oteline yürüyerek gidebildiğini ancak şimdilerde birebir inanç ortamının olmadığını söylemiş. Bir an için ben de o yıllarımı hatırladım yaz akşamlarında hepimiz küçük çocukken gece geç saatlere kadar sokakta kalsak bile korkmaz endişelenmezdik.

Artık buralar o kadar dehşet salıyor ki çocukları site dışına çıkarmak imkansız. Tüm anne babalar bundan şikayetçi. Hala inşaatlar, tadilatlar devam ediyor. Gece geç saatlerde 30 yaşındaki adam olan ben bile Yalıkavak’ın karanlık sokaklarında korkuyorum. Gerek su kaynakları, gerek olmayan alt yapının yarattığı sıkıntılar, konutumun bulunduğu koydaki denizin pisliği adeta mandalina kokulu Bodrum gitmiş dev bir kent inşa edilmiş durumda. değişen teknolojinin zayıflığını katmıyorum.

Ne telefon çekiyor, ne de internet suratı tatmin ediyor. Umarım bu durum bu yaza hastır ve her şey toparlanır. Bir de harcamalar var natürel lüks restoranda en az bin lira harcamak zorundayız. Her yerde kişi başı en az cepten çıkan bu. elbette uygun hesaplı işletmeler de vardır fakat tanınan kültürün kıyısında dolanmanın bedeli bu. Bir de kabana almak istiyorsan, ‘Bir locam olsun’ diyorsan en az 5 bin lirayı gözden çıkarmalısınız. Ben bu bayramı konutumun sonlarında klimanın altında geçiririm yoksa tatilimin pek hayli yaza oranla maliyeti fazla olacak.

Sabah

Yatırım tavsiyesi içermez.