Bahçeli-BİM tansiyonu: BİM’in önüne hendek kazdılar!

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Burdur’da MHP’li Tefenni Belediyesi, ilçedeki bir BİM şubesinin önüne, üzerinde Bahçeli’nin zincir marketlerle ilgili kelamlarının olduğu bir pano yerleştirmişti. Tıpkı kentin Çavdır ilçesinde de BİM şubelerinin önünün kazıldığı görüldü.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ndeki son küme toplantısında, besin unsurlarındaki fahiş fiyatlardan zincir marketleri sorumlu tutmuş ve sattığı eserlere daima artırım yapan zincir marketlerin FETÖ’yle bağılarının araştırılmasını önermişti.

Bahçeli hususla ilgili ayrıyeten “Zincir marketlerde gün çok yapılan artırımların toplumsal huzurumuza tahammülsüzlük olduğu kanaatindeyim. Zincir marketlerin FETÖ ile irtibatı araştırılması gerekmektedir. Bu açgözlülere müsamaha gösterilmemelidir” demişti.

Bahçeli’ye karşılık veren BİM Genel Müdürü Galip Aykaç ise, “Bize bakarak ya bir tuğla da ben koyayım bu binanın temel taşına demeyen, bir tane dikili ağacı olmayan beşerler sizlere ve bizlere bu yakıştırmayı yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan daha sonra sizin tonunuzda karşılık vereceğim bilesiniz” sözlerini kullanmıştı.

MARKETİN ÖNÜNE BAHÇELİ’NİN KELAMLARININ OLDUĞU TABELA ASTILAR

Bu tartışma giderek alevlenirken Burdur’un Tefenni ilçesinin MHP’li belediye lideri Ümit Alagöz, dikkat çeken bir adım attı. Belediye, ilçedeki bir BİM şubesinin tam önüne Bahçeli’nin ilgili kelamlarının yer aldığı bir pano koydu.

BİM’İN ÖNÜ KAZILDI

Tartışma sürerken bu sefer de Burdur’da, idaresi MHP’de olan bir öbür ilçe Çavdır’daki bir BİM şubesinin önünün kazıldığı görüldü.

BİM’in çabucak önünde bulunan kazılmış alanın yanında, çalışmanın niye yapıldığına dair rastgele bir açıklayıcı levhanın olmaması ise dikkat çekti.

Kazının dogalgaz yahut öteki bir çalışmadan kaynaklanip kaynaklanmadigi bilinmezken detaylı bilgilere ulaşılamadı.

Gıda Perakendecileri Derneği başkanlığından istifa eden Aykaç, “Gündeme getirilen spekülasyonlar daha sonrası Sayın Devlet Bahçeli’nin hassasiyet gösterdiğini de üzülerek izledim. Amacım asla kendisini kırmak değildi. Kusura bakmasınlar lütfen” demişti.

Yatırım tavsiyesi içermez.