Adem Asil altın madalyaya kilitlendi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Milli sportmen Adem Asil, İngiltere’de düzenlenen 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalyayı almak istediğini belirtti.

Milli cimnastikçi Adem Asil, Liverpool kentinde yapılan 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde finale yükselmesine ait açıklamalarda bulundu.

Dünya Şampiyonası’nda birinci defa aletlerde finale yükseldiğini söz eden Adem, halka aletinde bunu başardığı için memnun olduğunu söylemiş oldu.

Başarılı olmak için epey çalıştığını lisana getiren ulusal cimnastikçi, “Beklentim halka aletinde finale kalmaktı. Çok şükür başardım. Finalde en yeterli serimi yapmaya çalışacağım. En büyük amaçlarımdan biri dünya şampiyonu olmak. İnşallah bu maksadımı de gerçekleştireceğim.” tabirlerini kullandı.

“İNŞALLAH FİNALDE DÜZGÜN HABERLER VERECEĞİZ”

Adem Asil, Dünya Şampiyonası’ndaki rakiplerinin kuvvetli olduğunu vurgulayarak, şöyleki devam etti:

“Kendime epeyce güveniyorum. Bu yarış için fazlaca çalıştım. Çinliler ve İngilizler şu an epey kuvvetli. Madalya için büyük bir savaş olacak. Olağan seriyi yapmak değerli ancak asıl değerli olan bitiriş. Şayet inince sabit kalabilirsen sevinebilirsin. Zira hakemlere fazlaca hoş bir reaksiyon vermiş oluyorsun. Ona nazaran de devasa yükseklikte puan çıkıyor.”

Dört yaşında cimnastiğe başladığına dikkati çeken ay-yıldızlı atlet, şunları kaydetti:

“19 yıldır bu sporu yapıyorum. Çok emek verdim. Bu emeğimin karşılığını almak istiyorum. birinci vakit içinderda kendim için madalya almak istiyorum. İkinci olarak ailem, üçüncü olarak da Türkiye için almak istiyorum. Beni fazlaca desteklediler. O yüzden herkesi memnun etmek istiyorum. İnşallah finalde âlâ haberler vereceğiz.”