Açe ne demek ?

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Ace, Turkce literaturde "ack egitim" olarak bilinen, en genel anlamda, her yastan insana egitim, ogretim ve egitimsel faaliyetleri sunan bir egitim yaklasmdr. Bu yaklasm, ogrencilere egitim ve ogretim konusunda ozgurluk ve sorumluluk saglamak icin tasarlanmstr.

Ack Egitimin Amac

Ack egitim, her yas ve her yetenek duzeyindeki insanlara egitim alma frsat veren bir yaklasmdr. Ack egitimin amac, her yastan ve her yetenek duzeyindeki insanlara egitim alma frsat sunmak ve ozellikle sosyo-ekonomik acdan dusuk gelirli ailelerin cocuklarna egitim alma hakkn saglamaktr. Boylelikle egitim frsatlar esit olarak dagtlr ve herkesin egitim alma hakknn korunmas saglanr.

Ack Egitimin Faydalar

Ack egitim, ogrenme ortamlarnn cesitli olmasn saglar. Ack egitim, ogrencilerin farkl ogrenme tarzlarna ve ihtiyaclarna uygun egitim kurumlarnn mevcut olmasn saglar. Ogrencilerin ogrenme sureclerine kendi ritimleri ile uyum saglamalarna izin verir. Baz ogrenciler, ogrenme sureclerini kendi ozgurce secebilecekleri cevrelerde daha basarl olabilirler.

Ack egitim, ogrencilerin egitim almaya kars isteklerini artrr. Ack egitim, ogrencilerin kendilerini ozgurce ifade etme ve ogrenme sureclerine katlma olanag sunar. Ogrencilerin ogrenme surecine katlmlar, ogrenme motivasyonlarn yukseltir ve ogrenme sureclerinde ilerlemelerini saglar.

Ack Egitimin Elestirileri

Ack egitim, kimi insanlar tarafndan ozgurluklerin kullanmna izin vermesi nedeniyle elestirilmektedir. Baz insanlar, ack egitimin ogrencilerin ogrenme sureclerini kontrol etmemelerine neden olabilecegini iddia etmektedirler. Ayrca, ogrencilerin ogrenme sureclerine katlmama ve ogrenme surecindeki motivasyonlarn kaybetme gibi riskleri tasdg da soylenmektedir.