Abdurrahim Albayrak: Kerem Aktürkoğlu’nu alışımın öyküsünü anlatsam, şaşırırsınız

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı kulübün divan toplantısında açıklamalarda bulunup, “Buradan el ele kol kola ayrılmamızı diliyorum. İnşallah bayram havasında geçer” derken Kerem Aktürkoğlu transferinin de perde ardını anlattı.

Galatasaray Kulübü 2021 yılı olağan genel heyet toplantısında kelam alan Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, birlik ve birliktelik bildirisi verdi. Albayrak, olağan genel heyet toplantısındaki konuşmasına basın mensuplarının salona alınmaması ile ilgili başladı.

Basın mensuplarının kenara atılmaması gerektiğini vurgulayan Albayrak, “Yağmur, çamur demeden bizi her yerde takip eden basın mensupları keşke burada olsaydı. Yarın öbürgün kulübün sponsorluk mutabakatları olacak. bu biçimde da basın mensuplarına gereksinim olacak. Keşke liderim Burak Elmas öteki bir karar alsaydı” tabirlerini kullandı.

Galatasaray Kulübü eski lideri merhum Mustafa Cengiz ile gece gündüz sarı-kırmızılı kulüp için çalıştıklarını vurgulayan ve kendi periyotlarında yaptıkları biroldukca projeyi hatırlatan Albayrak, Kerem Aktürkoğlu ve Taylan Antalyalı transferine de değindi.

“HATALARIMIZ DA TABİ Kİ VARDIR”

“Başkanım birinci ameliyattan çıktığında, gözlerini birinci açtığında, ‘Abdurrahim, bankaları ne yaptın?’ dedi. O denli bir Galatasaraylı liderdi. 3,5 yıl içerisinde yaptıklarımız var fakat yanlışlarımız da olağan ki vardır. Vakit zaman tenkit alıyorum. Bütün tenkitlere hürmetim sonsuzdur. Boynum kıldan incedir.”

“KEREM’İ VE BABASINI HER HAFTA ARADIM”

“Kerem Aktürkoğlu’nu Erzincanspor’dan alışımın kıssasını anlatsam, şaşırırsınız. Çok düzgün takip ediyordum. Erzincanlı olan genel müdür yardımcımı Erzincan’a gönderdim. Kerem’i başa koymuştuk. Kerem’i her hafta aradım, babasını da aradım. Babası da Rizelidir. Geçen sene 850 bin TL’ye oynadı. Galatasaray’a fazlaca büyük katkısı olacak. Bütün Galatasaraylıların gurur duyduğu bir atlet. Kendisine bundan daha sonraki futbol hayatında muvaffakiyetler diliyorum. Bir Taylan Antalyalı olayı vardı, hayli büyük kulüpler devreye girmişti. İnşallah Taylan fazlaca daha yeterli yerlere geleceğine inanıyorum. Bugün barış içerisinde geçmesini dilediğimiz mali kongrenin bütün Galatasaray topluluğuna iyi uğurlu olmasını diliyorum.”