246 milyon borcu olan Eskişehirspor’a lider adayı çıkmadı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Kongre Üyesi Özgür Marankoz’un açılı konuşmasıyla başlayan olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da Yüksek Divan Konseyi Lideri yine Ali Çelikoğlu seçildi. Divan Konseyi üyeleri ise; Fatih Baturaygil, Mehmet Şimşek, Mehmet Kahya ve Çetin Arslanboğa olarak belirlendi. Şurada Eskişehirspor başkanlığına aday çıkmaması üzerine kongre üyelerince süreksiz müddetliğine Yüksek Divan’a denetleme ve yürütme yetkisi verildi. Divan Şurası, olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un 28 Haziran 2021 Pazartesi günü saat 16.00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılmasına karar verdi.

“Huzurlarınızdan vicdanım rahat, alnım ak, başım dik ayrılıyorum”

Eskişehirspor Kulübü’nün Olağan Mali Genel Heyeti’nde veda konuşması yapan Kulüp Lideri Mustafa Akgoren, “Eskişehirspor’u kesin kurtaracağına emin olduğumuz, kaplıca devremülk projemiz vardı. Kızılinler bölgesinde yapmak için bir proje hazırladık hala duruyor. Gelecek idareye bu projeyi vermeye kelam veriyorum. Eskişehirspor’un halı alanlara gereksinimi var. Çalışmalarımızı yaptık ve valimize teslim ettik. Kulüp bütçesini harcamamamızı ve kendisinin devlet kanalları ile halledeceğini iletti. 3-4 gün kadar evvel birkaç kişi tesislere gelip ölçülerini aldı ve yakında yapılacak. Firuzhan Kanatlı 3 milyon 500 bin lira verdi. Kendisine fazlaca teşekkür ederiz. Kulübün elektrik borcunun forma reklamıyla hallettik. Forma sponsorluklarıyla 750 bin lira çıkar sağladık. Kampanyalardan ve 2 futbolcu satışından gelen parayla 6 tane FIFA belgesinden 4’ü büsbütün kapandı, 2’si etkisiz hale geldi. Eskişehirspor’a 19 ayda 16 milyon liradan fazla kaynak sağladık ve kullandık. Pazarlıklarla kapanan evraklarla 47-48 milyon liralık dayanağımız oldu kulübe. Bundan daha uygununu yapması için dua edeceğim arkadaşlarımı misyona davet ediyorum. Eskişehirspor sahipsiz kalmasın. Geçirdiğimiz müddette bize sahip çıkan büyük çoğunluğa, sahip çıkmasa da kıvamında tenkitler yapan herkese şahsım ve idare heyetimizdeki arkadaşlarım ismine teşekkür ediyorum. Tüm gayret ve gücümüz kulübe ikramımız olsun. Biz hakkımızı helal ediyoruz. Topluluk da bize hakkını helal etsin. Huzurlarınızdan vicdanım rahat, alnım ak, başım dik ayrılıyorum” sözlerini kullandı.

Kongre öncesi değerlendirmeler

Kongre öncesi konuşan Odunpazarı Belediyesi Lideri Kazım Kurt, “Geldik bakalım, goreceğiz. Bir belirsizlik var. İnşallah iyisi olsun” sözlerini kullandı. Kulüp üyelerinden Bülent Kanber, “Başkan adayımız yok. Eskişehirspor güçlü günlerden geçiyor. Bu şiddetli günlerde tüm gönüldaşlarımız burada olmaya çalışıyorlar. Kentin ileri gelenlerinden hiç kimseyi goremedik çabucak hemen” derken, bir diğer yeni idarenin çıkıp çıkmayacağı konusunda soru işaretlerinin olduğunu belirten Kadir Baydır ise, “Kongre üyesi olarak bekliyoruz. Yeni idare çıkacak mı? Akıldaki tek soru bu. İnşallah hoş bir idare oluşturulur ve berbat günlerden kurtuluruz. Şu anki tek beklentimiz budur” tabirlerini kullandı.